Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

100 lat administracji weterynaryjnej

- W województwie podlaskim jest teraz 766 lekarzy weterynarii – łącznie aktywnych zawodowo i emerytów, 341 zakładów leczenia zwierząt w tym 266 gabinetów, 62 przychodnie, 11 lecznic oraz klinika i laboratorium - podaje dr Emilian Kudyba, emerytowany już weterynarz z Łomży. W ubiegłym tygodniu weterynarze świętowali Jubileusz 100-lecia Podlaskiej Służby Weterynaryjnej, a uroczystość prowadził Emilian Kudyba.

Główny organizatorem uroczystości był Podlaski Wojewódzki Lekarz Weterynarii, a współorganizatorami: Północno-Wschodnia Izba Lekarsko-Weterynaryjna, Polskie Towarzystwo Nauk Weterynaryjnych Oddział Białostocki oraz Polskie Towarzystwo Nauk Weterynaryjnych Oddział Łomżyńsko-Ostrołęcki. W spotkaniu udział wzięło około 200 osób. Poprzedziła je Msza św. w kościele p.w. N.M.P. w Białymstoku pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy – Metropolity Białostockiego.
Po wystąpieniu Podlaskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii lek. wet Andrzeja Czerniawskiego uczestnicy wysłuchali  wykładu starszego kustosza, Kierownika działu weterynarii  Muzeum Rolnictwa  im. Księdza Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu pt „Zarys dziejów weterynarii Polski Północno Wschodniej”.  Były także odznaczenia.
Odznakę Honorową ZASŁUŻONY DLA ROLNICTWA otrzymali lekarze weterynarii: Andrzej BRYCZKOWSKI, Andrzej CZERNIAWSKI, Rafał BANASIUK i Mirosław TOŁWIŃSKI.
Medalem Honorowym Północno-Wschodniej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej uhonorowano zaś lekarzy weterynarii: Piotra GOGACZA, Henryka MATYSZEWSKIEGO, Janusza STOLARSKIEGO, Mirosława TOŁWIŃSKIEGI i Marka WINCENCIAKA.
Kilku lekarzom weterynarii z województwa podlaskiego zostały przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polski odznaczenia państwowe. Ich uroczyste wręczenie nastąpi w najbliższy wtorek 15 października podczas wielkiej Gali organizowanej przez Głównego Lekarza Weterynarii w Sali Kryształowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

- Miarą stosunku człowieka do wspólnoty ludzkiej jest jego stosunek do zwierząt, a także środowiska ich bytowania, do świata natury, w którym pojawił się również człowiek. Po tysiącach lat koegzystencji wiemy już bez wątpienia, że tak jak człowiek potrzebuje zwierząt, tak i one dziś bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potrzebują ludzi, a pośród ludzi najbardziej tych do którym należymy i my – lekarzy weterynarii – podsumowywał dr Emilian Kudyba.

Uroczystość zakończył koncert w wykonaniu muzyków kwartetu smyczkowego PRIMAVERA z Białegostoku. 

Z okazji 100 lecia Podlaskiej Służby Weterynaryjnej został wybity okolicznościowy medal, który otrzymał każdy z uczestników spotkania. Wydano także specjalny numer Biuletynu Północno Wschodniej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. 

230804070022.gif
cz
pon, 14 października 2019 13:30
Data ostatniej edycji: pon, 14 października 2019 13:36:11

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę