Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 14 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Zmiana władzy w ZDP

Zarząd Powiatu Łomżyńskiego odwołał najpierw „za porozumieniem stron”, a kilka dni później w trybie natychmiastowym „z winy pracownika” dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych. Obowiązki kierownika jednostki pełni teraz Starosta Łomżyński Lech Szabłowski. Zapewnia, że realizacja inwestycji drogowych dofinansowanych z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych nie jest zagrożona, a nowy dyrektor ZDP ma być mniej więcej za miesiąc.

Odwołanym dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży był Adam Frankowski. Związany z PSL-me funkcję tę pełnił od 1 listopada 2017 roku. Wcześniej był m.in. zastępcą dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży.  Uchwały zarządu powiatu o jego odwołaniu są dwie. Pierwsza z 20 września w sprawie: rozwiązania stosunku pracy z Dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia, który upłynie w dniu 31 października 2019 roku; druga z 25 września już „bez wypowiedzenia z winy pracownika”, która anuluje też wcześniejszą uchwałę.

Przyczyną wypowiedzenia ma być „ciężkie naruszenie przez Niego podstawowych obowiązków pracowniczych na zajmowanym stanowisku” w tym – jak zapisano - „rozmyślnego wprowadzenia w błąd i istotnych uchybień w wykonywaniu obowiązków i uprawnień pracowniczych przez Pana jako Dyrektora ZDP w Łomży w dniu 20 września 2019 r. (piątek) w stosunku do bezpośredniego przełożonego – Starosty Łomżyńskiego oraz Zarządu Powiatu Łomżyńskiego”. Szczegółowe uzasadnienie ma kilka stron, a uchwała kończy się pouczenie, że byłemu już dyrektorowi przysługuje odwołanie do Sądu Pracy. 

Z tego samego dnia – 25. września – jest też uchwała zarząd powiatu w sprawie upoważnienia Starosty Łomżyńskiego do składania oświadczeń woli związanych z bieżącą działalnością jednostki organizacyjnej Powiatu - Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży. To oznacza, że to on bezpośredni kieruje pracami ZDP.  Starosta Szabłowski potwierdza te informacje i zapewnia, że realizacja inwestycji drogowych realizowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Łomży, także z dofinansowaniem z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych nie jest zagrożona.
- Dziś podpisałem umowę na przebudowę drogi Osobne – Śniadowo, a za kilka dni będzie podpisywana umowa na realizację drogi Dobrzyjałowo – Pieńki Borowe na ternach gmin Piątnica i Jedwabne – mówi starosta Szabłowski i zapowiada, że nowy dyrektor ZDP ma być mniej więcej za miesiąc. - Bedzie to fachowiec od dróg, nie z polityki - dodaje starosta.

W ramach tegorocznego FDS Powiat Łomżyński ma zrealizować 10 inwestycji drogowych. Na prace otrzymał niemal równe 14 i pół miliona złotych, co ma stanowić 80% kosztów tych inwestycji. 

 

cz
cz, 03 października 2019 16:05
Data ostatniej edycji: cz, 03 października 2019 16:22:15

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę