Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Lista PiS ogłoszona

Główne zdjęcie
Krzysztof Sobolewski pełnomocnik wyborczy PiS prezentuje listę kandydatów na posłów z województwa podlaskiego.

Kołakowski 7, Krynicka 8, Muzyk 11 - Prawo i Sprawiedliwość ogłosiła listy kandydatów do Sejmu przed październikowymi wyborami. W ostatniej chwili poza pierwszą 10. spadła była kandydatka PiS na prezydenta Łomży Agnieszka Muzyk. 10 miejsce zajął obecny poseł i wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz, który 4 lata temu do Sejmu dostał się z listy Kukiz15.

„Jedynką” sejmowej listy PiS w województwie podlaskim będzie Dariusz Piontkowski z Białegostoku. Jest pełnomocnikiem regionalnym PiS i od kilku miesięcy ministrem edukacji. Z drugiej pozycji wystartuje Jarosław Zieliński z Suwałk - wieloletni wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Trzeci na liście PiS będzie obecny wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski z Białegostoku. Na czwartym miejscu jest Kazimierz Gwiazdowski poseł z Radziłowa. Dalej są dwaj posłowie z związani z wicepremierem Gowinem – Jacek Żalek z Białegostoku i Kazimierz Baszko z Sokółki. Ten drugi cztery lata temu mandat poselski zdobył będąc liderem listy PSL, ale później zdradził ludowców i przeszedł do klubu PiS. 

Dalej są posłowie z Łomży. 7 miejsce zajął poseł Lech Antoni Kołakowski, który w Sejmie zasiada nieprzerwanie od 2005 roku. Tuż za nim jest poseł Bernadeta Krynicka, której staż parlamentarny zaczął się w 2015 roku.
Na 9,. pozycji jest poseł, prof. Henryk Wnorowski z Białegostoku. On w Sejmie znalazł się w czerwcu tego roku, po tym gdy Krzysztof Jurgiel odszedł po wygranych wyborach do Parlamentu Europejskiego.
10 na liście wyborczej PiS jest poseł Adam Andruszkiewicz. On pochodzi z Grajewa i do Sejmu przed czterema laty dostał się z listy Kukiz15. Po tym gdy opuścił ten klub został wiceministrem cyfryzacji w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego, ale do klubu PiS formalnie się nie zapisał. Teraz ma kandydować do Sejmu z 10 miejsca listy PiS.
Na 11 miejscu jest Agnieszka Muzyk, była kandydatka PiS na prezydenta Łomży. Nie było jej na liście kandydatów na posłów wysłanej z Białegostoku do Warszawy, ale w Warszawie ją dopisano.
Z Łomży na liście kandydatów na posłów – na 14. miejscu - jest także Piotr Modzelewski, zastępca Komendanta Głównego OHP w Warszawie. 

O miejsce w Sejmie z listy PiS mają zawalczyć Andrzej Mioduszewski z Zambrowa, obecny prezes spółki PKS Nova, który jest na 21 miejscu oraz Agnieszka Zduńczyk z Miastkowa - radna i członek zarządu powiatu łomżyńskiego z miejsca 26.  

Kandydatem do Senatu z listy PiS w okręgu wyborczym łomzyńsko-suwalskim będzie - zgodnie z naszymi wczesniejszymi zapowiedziami - Kornel Morawiecki - ojciec premiera. zobacz:  Ojciec premiera „naszym” senatorem?

Foto: Krzysztof Sobolewski pełnomocnik wyborczy PiS prezentuje listę kandydatów na posłów z województwa podlaskiego.
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę