Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Czas na pielgrzymkę

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Za dwa tygodnie - 1 sierpnia po raz 35. wyruszy Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymi będą podążać do Matki Bożej pod hasłem: „Idź za Bożym Duchem”. - Dwa tygodnie poświęcone na intensywne duchowe i religijne doświadczenia zmieniają człowieka i perspektywę patrzenia na swoje życie, na ludzi będących blisko nas, na wyzwania i zobowiązania jakie przed nami stawia codzienność – twierdzi biskup Tadeusz Bronakowski zapraszając do udziału w pielgrzymce szczególnie ludzi młodych. Zapisy na pielgrzymkę ruszają w najbliższą niedzielę. Będą prowadzone we wszystkich parafiach oraz w Sekretariacie Pielgrzymki przy w budynku Kurii przy Katedrze.

Trwająca dwa tygodnie pielgrzymka - wejście na Jasną Górę planowane jest 13 sierpnia wieczorem - nazywana jest rekolekcjami w drodze. 
- Jest to piękne i żywe doświadczenie wiary, nadziei i miłości – podkreśla ks bp Bronakowski. - Aby móc dobrze odczytać Boże zaproszenie potrzeba czasu, skupienia, żywej relacji z Jezusem i Jego Matką a także wspólnoty w której doświadczamy działania Boga i otrzymujemy wsparcie duchowe i ludzkie. Wszystkie te elementy są obecne na pielgrzymce. Jest to środowisko i przestrzeń, która pozwala na podjęcie konkretnych decyzji życiowych nie tylko przez ludzi młodych stojących u początku swego dorosłego życia, ale także tych, którzy znaleźli się na swoistym rozdrożu i są w sytuacji wymagającej podjęcia ważnych decyzji wpływających na ich życie osobiste lub rodzinne.

Młodzież do lat 15 włącznie może pielgrzymować w towarzystwie osoby pełnoletniej, a od 16 do 18 lat za pisemną zgodą rodziców, przedstawioną przy zapisie. Te ruszają od niedzieli 21 lipca. Będą prowadzone w parafiach  oraz - jak co roku, w Sekretariacie Pielgrzymki przy ul. Sadowej 3 (przy katedrze), w godz. 12.00-13.00 oraz 16.00-18.00

Wpisowe na pielgrzymkę wynosi 120 zł, (wraz z koszulką w kolorze grupy, którą patnicy otrzymają na trasie PPŁ), ale są zwolnienia z opłaty dla dzieci do 10 roku życia, emerytów i ulgi dla uczestników do 15. roku życia oraz rodzin wspólnie pielgrzymujących na Jasną Górę. Wszyscy muszą opłacić jedynie koszt przewozu bagaży w kwocie 60 zł.

Wszystkie bieżące informacje o pielgrzymce można śledzić na stronie www.pielgrzymka.lomza.pl


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę