Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

poniedziałek 5.09.2005

Gazeta Współczesna - Droga jak poezja Gazeta Współczesna - Czynszowa amnestia Gazeta Współczesna - Bójka na plebanii

Gazeta Współczesna - Droga jak poezja
Do końca września ma być ułożona nawierzchnia jezdni na ulicy Sienkiewicza w Łomży. Ozdobi ją granitowa kostka ułożona w fantazyjne łuki. Chodnik od strony al. Legionów będzie skończony dopiero po wymianie instalacji energetycznej z napowietrznej na podziemną. Drogowcy się spieszą, żeby zdążyć przed zimą.
– Energetycy muszą uporać się ze swoją pracą jak najszybciej, inaczej z zakończeniem prac poczekamy do wiosny – mówi Mariola Czerwińska, kierownik robót w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży.
Większą część ul. Sienkiewicza pokrywa już kostka brukowa – to ponad 840 mkw. granitu. Wykończone są też już parkingi przy parku Jana Pawła II oraz chodnik od strony kościoła rektoralnego Najświętszej Maryi Panny.
– Chodniki dla odmiany ułożyliśmy prosto – podkreśla pomysł architekta Mariola Czerwińska.
Kostkę granitową, która wypełni nawierzchnię ulicy Sienkiewicza sprowadzono aż z Sobótki.
– To piękny i bardzo trwały granit – podkreślają fachowcy z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. – Wybrukowana ul. Dworna nie wymaga remontu nawet 50 lat od ułożenia kostki. W niedługim czasie poprawimy nieco tylko krawężniki.
więcej: Gazeta Współczesna - Droga jak poezja

Gazeta Współczesna - Czynszowa amnestia
Nadzieję na rozwiązanie problemów lokatorów dawnej żydowskiej kamienicy przy ul. Senatorskiej w Łomży dała mediacja radnego Jerzego Brodziuka. W rozmowach z właścicielką radny wywalczył kompromis. Lokatorzy pozostają jednak nieufni.
Brodziuk podjął się mediacji po sesji Rady Miasta w ub. tygodniu, kiedy lokatorzy przyszli prosić o pomoc wobec zagrożenia odcięcia wody do budynku. Z siedmiu mieszkających tam rodzin tylko dwie płacą bowiem wysokie, ustalone przez prywatnego właściciela, czynsze. W rozmowach wsparł radnego Włodzimierz Stanisławski, odpowiedzialny w Urzędzie Miasta za sprawy lokalowe.
Właśnie czynszów dotyczą najważniejsze ustalenia. Zarządca, w porozumieniu z właścicielami, zgodził się na obniżenie stawki z 4,8 zł do 4 zł za 1 mkw. W ciągu najbliższych miesięcy zapowiada też kolejną obniżkę. Zgodził się naliczać czynsze tylko od maja 2005 roku, więc lokatorzy mają umorzone zaległości z prawie roku. Muszą jednak zapłacić za zużytą wodę i założyć sobie liczniki. Właściciele zobowiązali się też rozpocząć remont budynku, doprowadzić do niego ciepłą wodę i centralne ogrzewanie.
więcej: Gazeta Współczesna - Czynszowa amnestia

Gazeta Współczesna - Bójka na plebanii
Nowy i dawny organista kościoła św. Anny w Kolnie pobili się przed domem katechetycznym. To efekt narastającego od trzech miesięcy sporu wokół służbowego mieszkania.
Jak pisaliśmy, zwolniony przez nowego proboszcza organista Piotr Kuraszkiewicz, odmówił opuszczenia zajmowanego mieszkania w domu katechetycznym, ze względu na trudną sytuację rodzinną. Na lokal czeka nowy organista Marek Chilicki.
– W czwartek wszedłem do garażu – opowiada Marek Chilicki. – Obok samochodu dostrzegłem rozbite szkło. Z moim garażem sąsiaduje garaż pana Kuraszkiewicza, u góry jest wolna przestrzeń. Myszy tego szkła nie przeniosły.
Między mężczyznami wywiązała się ostra dyskusja, doszło do szarpaniny. Według Chilickiego Kuraszkiewicz groził mu, pop-chnął na beton i poturbował. Kuraszkiewicz twierdzi, że Chilicki oblewał go jakąś cieczą i wyzywał.
– Sprawę znamy z relacji jej uczestników, a są one rozbieżne – mówi mł. asp. Joanna Makarewicz, oficer prasowy policji w Kolnie. – To raczej sprawa dla sądu cywilnego niż policji.
więcej: Gazeta Współczesna - Bójka na plebanii

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę