Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Rezygnacja z rezygnacji - co dalej z marszałkiem Arturem Kosickim?

Podlaski sejmik ma rozstrzygnąć sprawę rezygnacji ze stanowiska marszałka Artura Kosickiego z PiS. Scenariusz dzisiejszych obrad radnych pozostaje jednak zagadką.

W porządku obrad jest punkt dotyczący przyjęcia rezygnacji marszałka Artura Kosickiego i całego zarządu. Marszałek o swojej rezygnacji poinformował dwa tygodnie temu, ale wkrótce potem zmienił zdanie.

Przed sesją - jak informuje przewodniczący sejmiku Karol Pilecki z Koalicji Obywatelskiej, wpłynęła propozycja Zarządu Województwa, by do porządku obrad wprowadzić punkt o zgodzie radnych na wycofanie rezygnacji marszałka. Zatem głosowania nad jego rezygnacją miałoby nie być.

Karol Pilecki uważa jednak, że najlepszym rozwiązaniem byłoby przyjęcie rezygnacji Zarządu i jego ponowny wybór. Mogłoby to być na tej samej sesji.

Marszałek Artur Kosicki nie wyklucza takiego rozwiązania. Jednak prawdopodobną wersją jest też to, że radni zmienią porządek obrad i nie będzie żadnego głosowania nad odwołaniem Zarządu.

Wszystkie możliwe rozwiązania jeszcze przed sesją sejmiku będzie analizować klub radnych Prawa i Sprawiedliwości.

W sejmiku województwa podlaskiego nowej kadencji większość ma  Zjednoczona Prawica, dysponująca 16 na 30 mandatów. Pozostałych 14  przypadło radnym Koalicji Obywatelskiej i PSL.

zobacz: Przewrót władzy PiS


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę