Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@
4lomza Gazeta Bezcenna nr 33

Bociania wojna

Tego jeszcze nie było. W Kupiskach Starych dwóch dorosłych mężczyzn pokłóciło się o... bociana. Ptak z ciepłych krajów pod Łomżę przylatuje już od pięciu lat. Zadomowił się na tu całkiem dobrze, żaby mu przysmakowały, rodzinę sprowadzał i rokrocznie młode chował, a tamtejszy poeta o nim wiersze pisał - słowem sielanka jakich mało – tak było jeszcze do końca lata ubiegłego roku. Później coś się popsuło, tylko ptak nie wie co.

Ni stąd ni zowąd w gnieździe znalazł “koktaile mołotowa”, puszki, kamienie... niby nic nadzwyczajnego tyle tylko, że to kilka ładnych metrów nad ziemią było. Przyszła jesień bociek wraz z rodziną do ciepłych krajów odleciał pewnie “pomyślał”, że jak wróci znowu wszystko dobrze będzie. Wiosna nastała, bociek kilka tysięcy kilometrów zrobił a tu niespodzianka – parę metrów do gniazda tyka wysoka stoi, a na niej reklamówka powiewa. Stworzenie spać ni siedzieć w gnieździe nie może bo plastik na wietrze szeleści okrutnie, a tu rodzinę trzeba by zakładać. Lata więc biedak i nie wie skąd tyka z reklamówką obok gniazda mu wyrosła.
Okazało się, że sąsiad bociana, człowiek poeta, katolik, gołębie hoduje. Ptaki małe, strachliwe, dużego się boją... przez co artysta straty finansowe ponosi. Jak twierdzi tylko w tym roku bociek gołębi za osiemset złotych wystraszył... Poeta mówi, że reklamówki nie ściągnie, aż szkodnika wypłoszy, a jak będzie trzeba to i do telewizji pojedzie...

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę