Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 22 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Gminy Wizna i Jedwabne są zagrożone wścieklizną

Główne zdjęcie
Nietoperz

Dwie podlaskie gminy - Wizna i Jedwabne - są zagrożone wścieklizną po tym, jak nietoperz ugryzł jednego z mieszkańców Nieławic. Mężczyźnie nie zagraża niebezpieczeństwo - natychmiast zgłosił się do lekarza i zaszczepił przeciwko wściekliźnie. Nietoperz zaatakował go w domu, gdzie przypadkowo wleciał.

 

Zwierzę trafiło na obserwację do lekarza weterynarii - tam  padło, ale badania potwierdziły że było zarażone wirusem wścieklizny.

- W związku z tym Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łomży ogłosił obszar zagrożony tą chorobą na terenach należących do gmin Wizna i Jedwabne - mówi inspektor z Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej Marek Rutkowski.

Lekarze weterynarii proszą też, żeby obserwować zwierzęta i zwracać uwagę na ich nietypowe zachowanie.

zobacz: Wścieklizna na terenie gmin Jedwabne i Wizna


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę