Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Wścieklizna na terenie gmin Jedwabne i Wizna

Główne zdjęcie
Wałęsający się pies

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łomży Leszek Wojewoda wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt na terenie gmin Jedwabne i Wizna. Określił w nim „obszar zagrożony wścieklizną” i nakazał m.in. trzymanie psów na uwięzi, a kotów w zamknięciu, oraz poddanie szczepieniu przeciwko wściekliźnie wszystkich psów, które nie posiadają aktualnie ważnych szczepień. Wścieklizna jest groźną chorobą zakaźną spowodowaną pogryzieniem przez zwierzę drapieżne lub domowe będące, które jest jej nosicielem. Może doprowadzić do śmierci człowieka.

Obszar zagrożony wścieklizną zwierząt, obejmuje teren:
1) od północy - drogą biegnącą od miejscowości Kokoszki (gm. Wizna) w kierunku miejscowości Kotowo-Plac (gm. Jedwabne) do południowej granicy z gminą Jedwabne;
2) od wschodu - od miejscowości Kotowo-Plac (gm. Jedwabne), drogą biegnącą do miejscowości Boguszki (gm. Wizna), dalej wzdłuż drogi prowadzącej do miejscowości Męczki (gm. Wizna);
3) od południa - drogą biegnącą od miejscowości Męczki (gm. Wizna), dalej przez miejscowość Rutki (gm. Wizna) w kierunku miejscowości Srebrowo (gm. Wizna);
4) od zachodu - od miejscowości Srebrowo (gm. Wizna), dalej drogą biegnącą przez miejscowość Mrówki (gm. Wizna), wzdłuż drogi prowadzącej do miejscowości Nieławice (gm. Wizna), dalej drogą do miejscowości Kokoszki (gm. Wizna).

Burmistrz Jedwabnego i Wójt Gminy Wizna zobowiązani zostali do oznakowanie tego obszaru poprzez umieszczenie na jego zewnętrznej granicy, przy drogach, ścieżkach dla pieszych oraz parkingach, czytelnych i trwałych tablic informacyjnych z wyraźnym napisem „UWAGA! - WŚCIEKLIZNA ZWIERZĄT – OBSZAR ZAGROŻONY”.

Na obszarze tym Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łomży zakazał organizowania polowań oraz odłowów zwierząt z wyjątkiem odstrzałów sanitarnych; organizowania targów, wystaw, pokazów z udziałem psów i kotów.
Nakazał też też trzymanie psów na uwięzi, a kotów w zamknięciu, wyprowadzanie psów na smyczy oraz poddanie szczepieniu przeciwko wściekliźnie wszystkich psów, które nie posiadają aktualnie ważnych szczepień.

Wyznaczone zakazy i nakazy obowiązują mieszkańców, ale i wszystkie osoby przebywające czasowo na danym terenie, a także właścicieli, użytkowników i zarządców gruntów, służbę leśną, zarządców i dzierżawców obwodów łowieckich.

230804070022.gif
cz
cz, 04 października 2018 16:50
Data ostatniej edycji: cz, 04 października 2018 16:55:34

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę