Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Zimno na dworze - w mieszkaniach ma być cieplej

Najwięksi odbiorcy ciepła dla łomżyńskich domów, mieszkań, instytucji, placówek oświatowych i firm prowadzą intensywne rozmowy na temat włączenia centralnego ogrzewania. Gorąca linia łączy przedstawicieli trzech gigantów, w których zasobach mieszka ponad połowa miasta: Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa i Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. - Rzeczywiście, prowadzimy ustalenia z ŁSM i SM „Perspektywa” o złożeniu razem wniosku do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – informuje wicedyrektor MPGKiM w Łomży Mariusz Zapert, od którego decyzji w środowy ranek zależy, jaka zapanuje temperatura aż w 2 428 mieszkaniach, w których mieszka około 5 600 ludzi.

Wicedyrektor Mariusz Zapert przypomina, że wspólne zgłaszanie woli włączenia ciepła to tradycja praktykowane od wielu lat przez największych odbiorców ciepła w Łomży. Kierownictwo Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej ustala szczegóły ze spółdzielniami na terenie miasta. - Faktycznie, na razie rozmawiamy – potwierdza prezes Wojciech Michalak z ŁSM, w której zasobach znajduje się około 8 i pół tysiąca mieszkań z prawie 23 tysiącami mieszkańców. To z myślą o ich samopoczuciu i funkcjonowaniu zapadnie w środowy poranek decyzja o włączeniu c.o. -  przewiduje prezes ŁSM.
Podobnego zdania jest prezes Leszek Konopka z SM Perspektywa, dysponującej około 5 tysiącami mieszkań, w których dach nad głową ma około 13  i pół tysiąca łomżyniaków i przyjezdnych. - Te rozmowy trwają z powodu nagłego obniżenia się temperatur na dworze – potwierdza prezes SMP. - Na środę przewidywane temperatury za dnia i w nocy: 12 st. C / 8 st. C,  w czwartek ma być cieplej 16 / 12, w piątek 16 / 4, w sobotę 13 / 1, w niedzielę 14 / 5 i w poniedziałek 13 / 1. To skłania nas do podjęcia decyzji o włączeniu wspólnie ciepła. Na razie to pewne z naszej perspektywy na 50 %.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę