Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Skrzyżowanie w Piątnicy będzie remontowane

Główne zdjęcie
Skrzyżowanie w Piątnicy Włościańskiej

Na przełomie lipca i sierpnia rozpocznie się remont skrzyżowania w Piątnicy na którym łączą się drogi do Piątnicy, Kalinowa i Łomży. Jeszcze w tym tygodniu Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży ma podpisać umowę z wykonawcą prac remontowych. Koszt inwestycji to ok. 1,6 mln zł, a pieniądze w połowie pochodzą z środków rządowych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, a na drugą połowę złożyły się Powiat Łomżyński i Gmina Piątnica. Niedługo później rozpocznie się także przebudowa drogi Kalinowo – Drozdowo. Ona także finansowania jest przez gminę, powiat i rząd, przy czym koszt jest dwa razy wyższy - ponad 3,1 mln zł. Obie inwestycje mają zakończyć się w listopadzie.

Znajdujące się w Piątnicy Włościańskiej skrzyżowanie dróg do Piątnicy, Kalinowa i  Łomży to jedno z kluczowych skrzyżowań w regionie Łomży. Droga Piątnica – Kalinowo łączy się tu z drogą prowadzącą na jeden z dwóch mostów przez Narew i łączy Łomżę z północą regionu. Zwłaszcza w wakacyjne weekendu korek na dojeździe do tego skrzyżowania zaczyna się już na ul. Sikorskiego w Łomży. Po rozpoczęciu prac remontowych przejazd przez to skrzyżowanie będzie jeszcze trudniejszy. 
- Postaramy się, aby te uciążliwości dla kierowców były jak najmniejsze, ale ich nie unikniemy – mówi Adam Frankowski dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży. - W tym tygodniu podpiszemy umowę z wybranym w przetargu  wykonawcą – łomżyńską firmą PBK. Później będzie przekazanie placu budowy, przygotowanie tymczasowej organizacji ruchu i prace trzeba będzie rozpocząć.
Zgodnie z planami skrzyżowanie i ok. 200 metrów drogi w kierunku Piątnicy maja być przebudowane do końca listopada. Koszt to 1 mln 590 tys. zł. Na to zadanie Powiat Łomżyński uzyskał rządowe dofinansowanie w wysokości 871 tys. zł ze środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Resztę pieniędzy wyłożyły samorządy Powiatu Łomżyńskiego i Gminy Piątnica, której radni decyzję podjęli w ubiegłym tygodniu. Na to zadania Gmina Piątnica przekaże 370 tys. zł. Ponad dwa razy więcej – 800 tys. zł – radni gminy Piątnica dołożyli Powiatowi Łomżyńskiemu na „wkład własny” do przebudowy drogi kalinowa – Drozdowo. Powiat na to zadanie uzyskał  1,54 mln zł  z „Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej – województwo podlaskie 2018 r.”, ale cena oferty z przetargu to 3,11 mln zł. 
- Dzięki wsparciu środkami gminy Piątnica umowę z wykonawca – firmą BIK Projekt z Łomży – będziemy podpisywać w przyszłym tygodniu – mówi dyr. Adam Frankowski z ZDP. - Umowa zakłada, że prace drogowe zostaną zakończone do połowy listopada. 
Zadowolenia z współpracy drogowej z powiatem łomżyńskim nie kryje wójta Piątnica Krzysztof  Kozicki. - Cieszymy się, że mieszkańcy miejscowości nadrzecznych w niedługim czasie będą mogli korzystać z wyremontowanych odcinków drogi – mówi choć podkreśla, że nie rozwiązują one problemu całego szlaku nadnarwiańskiego, który na terenie gminy ciągnie się na odcinku ok. 20 km. - Należy stwierdzić, że jest to bardzo znacząca inwestycja, która pozwala mieć nadzieję, na jej kontynuację w kolejnych latach – dodaje.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę