Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

środa 07.04.2004

Gazeta Współczesna - Urząd puchnie Gazeta Współczesna - Taki sam a większy Gazeta Współczesna - Stacja jak bomba Kurier Poranny - Immunitet zawisł na włosku Gazeta Wyborcza - Podsumowanie programu "Ikonka"


Gazeta Współczesna - Urząd puchnie
Jeden z największych wydziałów Urzędu Miejskiego w Łomży – Wydział Polityki Społecznej, znajdzie siedzibę w budynku Zepołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych na ul. Polnej. Przeprowadzka ma nastąpić w połowie kwietnia.
Obecnie poszczególne komórki organizacyjne tego wydziału znajdują się w trzech różnych miejscach: w nowym ratuszu przy Starym Rynku oraz w dwóch różnych budynkach na ul. Dwornej. Decyzją władz miejskich cały wydział zostanie ulokowany w domu dziecka na Polnej, a konkretnie w części budynku, gdzie mieściła się poradnia psychologiczno-pedagogiczna. Pomieszczenia są obecnie remontowane dla nowego lokatora. Dodajmy, że w wydziale tym mieszkańcy miasta będą załatwiać nie tylko – jak dotychczas – m.in. sprawy lokalowe, ale także od 1 maja związane ze świadczeniami rodzinnymi. Jak poinformował Krzysztof Choiński, z-ca prezydenta Łomży, do obsługi świadczeń rodzinnych, które stanowią nowe zadanie samorządów gminnych, utworzone zostaną cztery-pięć nowe stanowiska pracy.
więcej: Gazeta Współczesna - Urząd puchnie

Gazeta Współczesna - Taki sam a większy
Budowa marketu przy rondzie Piłsudskiego – Zawadzka w Łomży jest wstrzymana, bo inwestor dokonuje zmian w projekcie. Prace budowlane mają być wznowione w maju, o ile inwestor otrzyma do tego czasu od prezydenta Łomży aneks do pozwolenia na budowę.
Romuald Nowak, prezes i właściciel spółki developerskiej Dimeg-Bielańska Investment z Warszawy powiedział nam, że chce skorzystać z nowych przepisów prawa budowlanego, które dają możliwość niewielkiego – w jego opinii – powiększenia obiektu przy zachowaniu powierzchni sprzedaży do 2 tys. mkw. Powstałby konkretnie dodatkowy magazyn o powierzchni 700 mkw.
– O moich zamiarach poinformowałem wiceprezydenta Łomży, pana Marcina Sroczyńskiego. Są dokonywane zmiany w projekcie technicznym. Zapowiedziałem, że złożę wniosek o aneks do pozwolenia na budowę – powiedział nam R. Nowak.
Perspektywa powiększenia marketu przy rondzie nie wzbudza entuzjazmu w łomżyńskim ratuszu.
– Nie po to walczyłem o jego zmniejszenie, by teraz przystawać na powiększenie – mówi Marcin Sroczyński.
więcej: Gazeta Współczesna - Taki sam a większy

Gazeta Współczesna - Stacja jak bomba
Właściciel stacji beznzynowej w Nowogrodzie nad zbiornikiem z paliwem umieścił pojemniki z auto-gazem, stwarzając realną groźbę wybuchu, który zniszczyłby najbliższą okolicę. Sąsiada stacji, który interweniował w tej sprawie w straży pożarnej i nadzorze budowlanym, zastraszać miał burmistrz miasta.
Ostrołęcka firma, posiadająca stację paliw w Nowogrodzie, postanowiła rozszerzyć ofertę o auto-gaz. Jej stacja zlokalizowana jest na terenie w kształcie trójkątą przy wjeździe do miasta. Brak miejsca utrudniał realizację pomysłu zgodnie z przyjętymi normami bezpieczeństwa. Zabiegi o lokalizację zbiorników gazu trwały więc długo.
– Dla mnie jest to sprawa zastana z chwilą objęcia urzędu – tłumaczy burmistrz Szczepan Zalewski. – W zasadzie mnie nie dotyczy, bo nadzór budowlany należy do odpowiednich służb starostwa.
więcej: Gazeta Współczesna - Stacja jak bomba

Kurier Poranny -Immunitet zawisł na włosku
Czy poseł Andrzej Fedorowicz (LPR) głosował za swojego klubowego kolegę? Wszystko wskazuje na to, że tak. – Przesłuchaliśmy dwóch głównych świadków i niebawem zwrócimy się do Sejmu o uchylenie immunitetu posła Fedorowicza – usłyszeliśmy w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej.
Prokuratura wszczęła postępowanie w połowie marca, po analizie materiałów z Sejmu. Przypomnijmy, Fedorowicz jest podejrzewany o poświadczenie nieprawdy podczas głosowania w sejmowej komisji finansów publicznych. Miał oddać głos za nieobecnego kolegę z klubu Dariusza Grabowskiego.
Prokuratura przesłuchała już Grabowskiego i dziennikarza, który ujawnił aferę.
– Poseł Grabowski przyznał, że w ogóle nie brał udziału w tym głosowaniu, choć jego głos był na karcie – mówi Maciej Kujawski, rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej.
więcej: Kurier Poranny - Immunitet zawisł na włosku

Gazeta Wyborcza - Podsumowanie programu "Ikonka"
Aż 118 kawiarenek internetowych powstało w ramach "Ikonki". Ministerstwo Nauki i Informatyzacji zapowiada kolejna edycję tego programu
W ramach akcji "Ikonka", która była jednym z najważniejszych - jak do tej pory - przedsięwzięć informatycznych na Podlasiu, każda gmina, która wyraziła zainteresowanie programem, bezpłatnie otrzymała od fundacji Nowoczesna Polska trzy komputery z podłączeniem do internetu. Gminy musiały spełnić tylko dwa warunki: udostępnić miejsce na komputery i płacić miesięczny abonament za internet.
Kawiarenki internetowe powstały we wszystkich podlaskich gminach (oprócz Kleszczel, które nie wyraziły chęci). Założono je w bibliotekach, gminnych ośrodkach kultury, wiejskich świetlicach. Wśród lokalnych społeczności cieszą się sporym zainteresowaniem. Średnio każdego dnia odwiedza je od 50 do 70 osób.
więcej: Gazeta Wyborcza - Podsumowanie programu "Ikonka"

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę