Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Solidarność - stary przewodniczący, nowa rada

Główne zdjęcie
Henryk Piekarski przewodniczący Oddziału Łomża NSZZ Solidarność Region Mazowsze

Rządzi łomżyńską „Solidarnością” do 14 lat i ma rządzić przez kolejne 4 lata. Henryk Piekarski ponownie został wybrany Przewodniczącym Oddziału Łomża Region Mazowsze NSZZ „Solidarność”. Wybory odbyły się sobotę. Piekarski pokonał 35 do 20 Kazimierza Polkowskiego. - W 9-osobowej Radzie Oddziału jest aż 6 nowych, młodych członków, więc spodziewam się, że oni nadadzą naszym działaniom nowego dynamizmu - mówi Piekarski podkreślając, że z dyskusji podczas wyborów wniosek jest jeden. - Członkowie związku oczekują obrony ich bieżących interesów.

Łomżyńska „Solidarności” zrzesza około 720 członków. To o około 150 mniej niż przed czterema laty, ale Piekarski cieszy się, że powstają nowe organizacje związkowe. W ostatnim czasie przybyły  trzy w Nadleśnictwie, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i miejskiej spółce śmieciowej ZGO. 
Piekarski mówi, że dziś pomimo, ze w Polsce i Łomży rządzą ludzie z PiS, czyli partii popieranej przez „Solidarność”, to związkowcom działa się bardzo trudno. 
- Są punkty zapalne. Mamy problem nawet z utworzeniem oddziału w jednym z zakładów – dodaje.
W sobotnich wyborach władz związku na kadencję 2018-2022 udział wzięło 55 delegatów. Wybierano przewodniczącego 9 członków Rady Oddziału, Komisję Rewizyjną i Delegatów na Walny Zjazd Delegatów Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność”. Najważniejszą funkcję w łomżyńskiej „Solidarności” nadal będzie pełnił Henryk Piekarski. Członek związku od 1989 roku, szef komisji związkowej w łomżyńskim MPEC-u, przewodniczącym oddziału jest od 2004 roku. 
Do Rady Oddziału weszli: Janusz Żebrowski, Janusz Lutrzykowski, Andrzej Barczewski, Kazimierz Borkowski, Piotr Tereziński, Konrad Dytkowski, Jarosław Just, Marcin Dębek, Wojciech Chojnowski.
- Aż 6 z nich to nowi członkowie Rady, więc spodziewam się, że oni nadadzą naszym działaniom nowego dynamizmu - mówi Piekarski zaznaczając, że członkowie Rady są reprezentantami 7 Organizacji Zakładowych z 16 zakładów pracy. 
Zdaniem Henryka Piekarskiego wybory odbyły się po merytorycznej dyskusji oceniającej mijającą kadencję i rysującej główne kierunki działań Związku na lata 2018 - 2022. 
- Priorytetami będą w szczególności obrona praw pracowniczych i godności pracowników – przekazał Związek w komunikacie dodając, że za wzrostem gospodarczym i wzrostem wydajności pracy powinien następować również wzrost wynagrodzeń.

Foto: Henryk Piekarski przewodniczący Oddziału Łomża NSZZ Solidarność Region Mazowsze
Foto: Sobotnie wybory w Solidarności
Foto: Sobotnie wybory w Solidarności
Foto: Sobotnie wybory w Solidarności

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę