Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

czwartek 21.07.2005

Kurier Poranny - Fundusz nas oszukuje Gazeta Współczesna - Głosować, nie głosować... Ale zarobić można! Gazeta Współczesna - Rejs w ślad za Glogerem

Kurier Poranny - Fundusz nas oszukuje
Bunt w służbie zdrowia. Pogotowie już wypowiedziało część umowy z NFZ. Dyrektorzy szpitali jadą protestować przed Ministerstwem Zdrowia. Lekarze rodzinni ostrzegają: Jesienią będzie gorąco
Od sierpnia pielęgniarki pogotowia nie będą opiekować się pacjentami w nocy i święta za pieniądze NFZ. - Nie możemy przyjmować pacjentów za darmo - mówi szef białostockiego pogotowia. Ale - jak się wydaje - to dopiero początek naszych, pacjentów kłopotów.(...)
Na Podlasiu oliwy do ognia dolały ostatnie - nieoficjalne doniesienia, że w przyszłym roku nasze województwo dostanie na leczenie jeszcze mniej pieniędzy niż w tym.
- Jadę, bo przy takim finansowaniu przez NFZ za jakiś czas zacznie nam brakować na leki i strzykawki. NFZ płaci nam za jeden punkt 9,65 złotych (każdy zabieg ma określoną liczbę punktów - przyp. red.). A w Polsce? Średnia stawka to ponad 11 złotych - mówi zirytowany Marian Jaszewski, szef szpitala wojewódzkiego w Łomży. (...)
Przy takich pieniądzach, jakie dostaję z NFZ powinienem natychmiast zamknąć 5 spośród 20 oddziałów. Mam straty na kardiologii, ginekologii i położnictwie, chirurgii, nefrologii ze stacją dializ i psychiatria. Ale tego nie mogę zrobić, bo to nie jest prywatny szpital. Pełni charytatywną działalność publiczną.
więcej: Kurier Poranny - Fundusz nas oszukuje

Gazeta Współczesna - Głosować, nie głosować... Ale zarobić można!
Ponad 400 zł zarobi na tegorocznych wyborach każdy członek komisji wyborczej. Najpierw jednak trzeba będzie popracować za darmo. Komitety wyborcze zapowiadają, że do komisji wystawią tylko te osoby, które wcześniej pomogą im w prowadzeniu kampanii.
Skład obwodowych komisji wyborczych wyłonią podczas losowania władze miast. Listy kandydatów zgłaszać mogą jedynie pełnomocnicy zarejestrowanych komitetów wyborczych. Mogą to zrobić do 26 sierpnia. Jest więc jeszcze czas, by znaleźć komitet wyborczy, który zechce nas wpisać na swoją listę.
- Wyobrażam to sobie w ten sposób, że będą do nas przychodzić różni ludzie, chętni do pracy na rzecz Zbigniewa Religi - mówi Leszek Jawor, koordynator okręgowy sztabu wyborczego tego kandydata na prezydenta RP. - A potem my ich zgłosimy do obwodowych komisji wyborczych.
Praca na rzecz kandydata jest nieodpłatna. Minęły już czasy, kiedy partie płaciły za zbieranie podpisów lub roznoszenie ulotek.
- Za takie rzeczy się nie płaci - instruuje mnie, oburzona nieco pytaniem o pieniądze, Katarzyna Olszewska z Biura Prawnego SLDw Warszawie. - Organizacją kampanii zajmują się nasi członkowie, a chętni mogą pomóc, ale za darmo.
W Krajowym Sztabie Wyborczym Socjaldemokracji Polskiej nie wykluczają wprowadzenia wynagrodzeń dla pomocników.
- Ale o tym decydują okręgowe sztaby wyborcze, a nie centrala - zastrzegają pracownicy.
więcej: Gazeta Współczesna - Głosować, nie głosować... Ale zarobić można!

Gazeta Współczesna - Rejs w ślad za Glogerem
”Gdzie tylko spojrzysz okiem, rozmaitość bujnych kwiatów i roślin, powietrze przesycone jakąś dziwną świeżością, wonią siana i ziół nadwodnych. Czasem zakwili smętnym głosem w gąszczu wikliny mały, samotny ptaszek, jakby duch zbłąkany” - pisał o swojej podróży po Biebrzy Zygmunt Gloger. W ubiegłym roku ”Współczesna” podróżowała nurtem tej rzeki od jej źródeł. Na dokończenie wyprawy wybraliśmy się w ubiegłym tygodniu. Opis Glogera jest aktualny - Biebrza jest taka samo urokliwa jak przed laty.
Na wieczorny patrol w dolny basen Biebrzy, z Osowca aż do ujścia rzeki do Narwi, popłynęliśmy ze strażnikami z Biebrzańskiego Parku Narodowego. Dowódcą patrolu był Bogdan Jaworowski, a wspierali go Krzysztof Borkowski, Marek Dyszkiewicz i Piotr Kossakowski.
- Patrolowanie zaczniecie od Białego Grądu i skończycie na Narwi. Zwalczamy kłusownictwo i kontrolujemy ruch turystyczny. Jest susza, więc trzeba zwrócić uwagę na zagrożenie pożarowe - wydał dyspozycje Henryk Hiero, komendant straży parku. Pojechaliśmy samochodem terenowym, z łodzią na przyczepie, do wsi Mścichy.
więcej: Gazeta Współczesna - Rejs w ślad za Glogerem

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę