Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Zawadzka będzie budowana dalej

Główne zdjęcie
Tędy dalej ma poprowadzić dwujezdniowa ulica Zawadzka

Tuż przed końcem grudnia wojewoda podlaski uchylił w części, a w pozostałym zakresie utrzymał w mocy prezydencką decyzję ZRID na budowę dwujezdniowej ulicy Zawadzkiej do Szosy do Mężenina. Grzegorz Daniluk z ratusza przekazuje, że stwierdzone przez wojewodę uchybienia nie rzutują na trwałość decyzji, w związku z tym Miasto Łomża może przystąpić do realizacji inwestycji.

Dobudowa kilometra dwujezdniowej ulicy Zawadzkiej od skrzyżowania z Przykoszarową do skrzyżowania z Szosą do Mężenina ma być największym przedsięwzięciem na ten rok. Tylko na same prace budowlane trzeba będzie wydać 14 milionów złotych, a do tego dojdą np. wypłaty odszkodowań za grunty przejęte pod drogę. Koniecznym był podział około 20 działek prywatnych właścicieli i wywłaszczenie części gruntów pod szeroki pas drogowy, co także obejmowała wydana we wrześniu przez prezydenta Łomży decyzja zezwolenie na realizacje inwestycji drogowej (ZRID). To po wniesieniu skarg przez strony zajmował się nią wojewoda podlaski. Decyzję wydał pod koniec grudnia. 
- Wojewoda w części stwierdzonych uchybień nierzutujących na trwałość decyzji uchylił jej zapisy i w tej części dokonał rozstrzygnięcia jako organ drugiej instancji – przekazuje Daniluk podkreślając, że decyzja Wojewody jest ostateczna, w związku z tym Miasto Łomża może przystąpić do realizacji inwestycji. 

Powstać mają dwie rozdzielone pasem zieleni jezdnie każda o długości ok. 1 km i z dwoma pasami ruchu w każdą stronę. Przy ulicy będą chodniki, ciągi pieszo – rowerowe, ścieżki rowerowe oraz zatoki autobusowe. Mniej więcej w środku nowej drogi - na skrzyżowaniu z ul. Chmielną - planowane jest do budowy rondo, a na skrzyżowaniu z ul. Przykoszarową sygnalizacja świetlna. W październiku ubiegłego roku miasto zebrało oferty od zainteresowanych budową drogi firm. Najtańszą z ceną – 13 mln 995 tys. 118 zł i 55 gr. złożyło konsorcjum Unibep i PBK Łomża. Zgodnie z ogłoszeniem przetargowym przedłużenie dwujezdniowej ulicy Zawadzkiej miałoby zostać wybudowane do 2 października 2018 roku.

Na dobudowę ulicy miasto otrzymało unijne wsparcie z środków regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Dotacja wynosi 15 mln zł, ale obejmuje także rozbudowany w ubiegłym roku o drugą nitkę fragmentem około 500 metrów ul. Zawadzkiej od Ronda Solidarności do skrzyżowania z ul. Przykoszarową.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę