Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Nocny pościg pod Wizną

Był pościg, tropienie z użyciem psa i grzęźnięcie w błocie. Przed świtem policjanci ujęli uciekającego kierowcę fita punto, który nocą nie chciał zatrzymać się do kontroli. Okazało się, że jechał pijany i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło w Janczewie na terenie gminy Wizna. Policjanci nocą zważyli jadącego fiata punto, którego kierowca nie chciał zatrzymać się do kontroli. Samochód zaczął uciekać, a gdy policjanci ruszyli w pościg, kierowca punto zjechał na pobocze, porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo w kierunku lasu. Policjanci nocą nie mogli odnaleźć zbiega, dlatego na pomoc wezwano policyjnego psa tropiącego. Cetyna – tak nazywa się pies – przedzierając się przez chaszcze i podmokłe tereny przyleśne szybko doprowadziła swojego przewodnika do ukrywającego się mężczyzny. Okazało się, że to 33-latek – mieszkaniec gminy Wizna. Od mężczyzny czuć było woń alkoholu, a badanie potwierdziło, że w sobie ma 2,8 promila alkoholu. Przy dalszej kontroli wyszło na jaw, że ma on wydany sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany. Trwają czynności policyjne. 33-latek będzie odpowiadał przed sądem za kilka przestępstw – jazdę samochodem pod wpływem alkoholu, złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami i ucieczkę przed policją – co od kilku miesięcy także jest przestępstwem.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę