Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Piękna choinka na Starym Rynku

Ma 14 metrów wysokości. Piękny, gęsty i rozłożysty świerk srebrzysty stanął w poniedziałkowe przedpołudnie na Starym Rynku w Łomży. Aby go móc ustawić pracownicy MPGKiM musieli odciąć kolejne ponad dwa metry, bo pień mający u podstawy około 130 centymetrów obwodu nie mieścił się otwór, w którym co roku osadzane są bożonarodzeniowe drzewka. Choinkę z samego rana wycięto na jednej z prywatnych działek przy ulicy Fabrycznej. Tu drzewko rosło prawdopodobnie przez 34 lata i zaczęło „wchodzić” na pobliski dom.

Cała akcja wycięcia, przewiezienia i ustawienia dużej choinki na Starym Rynku trwała około czterech godzin. Odpowiadali za to pracownicy z zakładu zieleni miejskiej MPGKiM. Od kilku lat choinki,  które są ustawiane i dekorowane na okres świat Bożego Narodzenia są darowane przez mieszkańców. 
- To korzyść obopólna, bo my bezpłatnie zyskujemy piękne drzewka, a mieszkańcy bez ponoszenia kosztów mogą się pozbyć drzewa, które zaczęło im już przeszkadzać czy kolidować z jakąś planowaną inwestycją – mówi Mariusz Zapert, zastępca dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. - W tym roku wszystkie choinki, które będą ustawiane w mieście są pozyskane w ten sposób - albo od mieszkańców, albo z wycinki pod liniami energetycznymi. 
Poza choinką na  Starym Rynku ustawione i odświętnie udekorowane mają być także choinki w Parku Ludowym, na bulwarach, na Placu Niepodległości, przy lodowisku na Katyńskiej, na Rondzie Solidarności, przy starej strzelnicy i na Pl. Kościuszki. 
- Dziś zostało wysłane zlecenie do firmy zewnętrznej, która zajmuje się wieszaniem ozdób świątecznych na słupach oświetleniowych, a jutro i nasi pracownicy zaczynają dekorowanie choinek – dodaje Zapert. - Wszystko będzie gotowe przed Mikołajkami. 

W tym roku na Starym Rynku mają pojawić się kolejne świąteczne zabawki. Od dwóch lat w okresie bożonarodzeniowym siedzi tu świecący miś „łomżatek, a przed rokiem obok choinki stanęła także lokomotywa z wagonikami. Teraz do nich mają dołączyć jeszcze „domek Świętego Mikołaja” oraz wolnostojąca dekoracja z napisem „Wesołych Świąt”. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski wystąpił do Rady Miasta o zwiększenie środków na oświetlenie placów i dróg o 75 tys. 656 zł. Za te pieniądze mają być kupione nowe świąteczne dekoracje na starówkę.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę