Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Na szczęście nikomu z ludzi nic się nie stało...

Główne zdjęcie
Zerwany dach w Giełczynie

Straty są duże w mieniu, ale na szczęście tym razem nikt z ludzi nie ucierpiał – mówi bryg. Grzegorz Wilczyński zastępca komendanta miejskiego PSP w Łomży podsumowując nawałnicę, która wczoraj po południu przeszła nad regionem. Strażacy z Łomży odebrali 20 zgłoszeń do różnych zdarzeń. Większość dotyczyła złamanych konarów drzew lub całych drzew blokujących drogi, ale nawałnica uszkodziła także siedem budynków – wszystkie w Giełczynie.

Mieszkańcy Giełczyna mówią o tym, że wszystkie zniszczenia powstały w jednej chwili. Opowiadają, że znikąd pojawiła się trąba powietrzna, która potrafiła nawet zrywać dachy domów. Straty materialne są bardzo wysokie. Wezwani na pomoc strażacy pomagali w zabezpieczeniu budynków przykrywając uszkodzone dach plandekami i folią dostarczoną przez Urząd Gminy Łomża. Akcja strażaków zawodowych i ochotników trwała kilka godzin. 
- Zaangażowani zostali wszyscy strażacy, których mieliśmy do dyspozycji – mówi komendant Wilczyński. 
Przy okazji nawałnicy doszło także do innych zdarzeń. Strażacy jadący do powalonego drzewa w gminie Śniadowo po drodze natknęli się na potrącanego rowerzystę, któremu musieli udzielić pomocy przedmedycznej. Byli także wzywani z agregatem prądotwórczym do podtrzymania pracy respiratora, bo po zaniku prądu w sieci, życie osoby podłączonej do niego było zagrożone.

zobacz: Trąba powietrzna nad Giełczynem


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę