piątek, 22 września 2017 napisz DONOS@

Trąba powietrzna nad Giełczynem

Pozrywane i uszkodzone dachy trzech domów i uszkodzone kilka budynków gospodarczych to najbardziej dotkliwe skutki nawałnicy jaka przed godziną 15. przeszła nad regionem łomżyńskim. Silny wiatr łamał też konary drzew, a niektóre powalał. Strażacy w całym regionie podejmują dziesiątki interwencji usuwając drzewa z dróg czy wypompowując wodę z zalanych pomieszczeń.

Nawałnica nad Łomżę nadciągnęła ok. 14.30. Silnym podmuchom wiatru towarzyszył ulewny deszcz. W mieście w krótkim czasie spadło kilkanaście litrów wody na metr kwadratowy. Strażacy zgłoszenia o połamanych drzewach i gałęziach odbierali m.in. z ul. Żydowskiej, Polowej czy Stacha Konwy. Dużo jest zgłoszeń także z regionu - z Wygody, Śniadowa, Kalinowa oraz terenu powiatów: kolneńskiego, grajewskiego czy zambrowskiego.
Wydaje się, że największe straty nawałnica spowodowała jednak w Giełczynie. Tu – jak mówią mieszkańcy – przeszła trąba powietrzna, która zerwała dachy z dwóch domów mieszkalnych, przewróciła słup na trzeci, oraz uszkodziła kilka innych budynków. Na miejscu pracuje kilka zastępów straży pożarnej pomagając  mieszkańcom zabezpieczyć zniszczone dachy budynków.

cz
cz, 29 czerwca 2017 16:18
Data ostatniej edycji: 2017-06-29 20:55:49

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0