Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Tragedia po burzy

Główne zdjęcie
Stare Chojny. Budynek gospodarczy zawalił się na 74-letniego mężczyznę

W Starych Chojnach doszło do tragicznego zdarzenia. W trakcie burzy, która przechodziła nad regionem, na mężczyznę zawalił się budynek. Jak informuje bryg. Grzegorz Wilczyński, z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Łomży, do tragicznego zdarzenia doszło, gdy 74-letni mężczyzna przechodził obok murowanego budynku gospodarczego. Silny podmuch wiatru zawalił budynek, którzy przygniótł mężczyznę. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego potwierdził jego zgon. Silna burza nad okolicą Łomży przeszła ok godz. 16. W 10 minut w mieście spadło ok. 14 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni. Ulewie towarzyszył silny wiatr i gradobicie - kulki lodu miały wielkość paznokcia. Strażacy otrzymali kilka zgłoszeń o połamanych drzewach, gałęziach i głazach na drodze. Napłynęły one z Nowogrodu, Chmielewa i Łomży

Nad regionem przechodzi front burzowy. We wtorkowe popołudnie (do godz. 17.00) ponad 50 litrów wody na metr kwadratowy spadło w Białymstoku, blisko 50 litrów w Tykocinie i ponad 20 w Burzynie. Synoptycy z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB przewidują, że do godz. 20. burze będą występowały na przeważającym obszarze województwa. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 70 km/h, lokalnie ulewne opady deszczu, (prognozowana wysokość opadów do 25 mm) oraz możliwe opady gradu.

W nocy nad regionem ma być już spokojnie. Zachmurzenie małe i umiarkowane, a temperatura spadnie do ok. 11°C. W środę zdecydowanie chłodniej niż dzisiaj i raczej bez opadów. Temperatura maksymalna od 18°C na północy do 22°C na południu województwa. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

230804070022.gif
Foto: Stare Chojny. Budynek gospodarczy zawalił się na 74-letniego mężczyznę
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę