Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Major Rabek z wojskowych Warsztatów do Obrony Terytorialnej

Główne zdjęcie
Major Krzysztof Rabek

- Decyzją ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza zostałem wyznaczony do pełnienia obowiązków służbowych w I Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Białymstoku – mówi major Krzysztof Rabek (lat 42), który od sześciu lat jest kierownikiem Warsztatów Technicznych Wojska Polskiego w Łomży. - Swoje obowiązki przekażę czasowo dotychczasowemu zastępcy kapitanowi Markowi Niedźwieckiemu. Nie mogę teraz powiedzieć, czy zostanę dowódcą batalionu obrony terytorialnej w Łomży, ponieważ spotkanie z dowódcą brygady OT ma się dopiero odbyć.

Major Krzysztof Rabek, jak można przypuszczać, wraz z awansem organizacyjnym w nowej, piątej formacji wojska w Polsce, otrzyma również awans na stopień podpułkownika. To na razie jednak spekulacje. Na pewno natomiast wiadomo, że pełniący w Wojsku Polskim służbę od 23 lat oficer przekaże swoje obowiązki dotychczasowemu zastępcy w Warsztatach Technicznych w Łomży w piątek, 5. maja, o godz. 12. Uroczystość odbędzie się w łomżyńskim Klubie Garnizonowym przy alei Legionów w obecności zastępcy komendanta 2. Regionalnej Bazy Logistycznej pułkownika Andrzeja Mocnego. - Pan kapitan Marek Niedźwiecki będzie pełnić czasowo obowiązki kierownika Warsztatów Technicznych Łomża – precyzuje major Rabek. Kwiecień się skończył i na razie cisza w sprawie zapowiadanego oficjalnie powołania łomżyńskiego batalionu OT. - Zapewne dowódca brygady pan pułkownik Sławomir Kocanowski poinformuje mnie wkrótce o swych zamierzeniach i planach oraz decyzjach w tej sprawie.

zobacz: Pierwszy raz w Łomży dowódca Brygady OT płk Kocanowski

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę