Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Szopki z Zespołu Szkół im. Staszica wspomogą hospicjum dziecięce

Główne zdjęcie
Ewa Sobczyńska, nauczycielka edukacji dla bezpieczeństwa w „Staszicówce”

- Ideą hospicjum dziecięcego jest kompleksowa pomoc dzieciom chorym na nowotwory i rodzicom, czyli nie tylko finansowo i materialnie poprzez leki i sprzęt, ale poprzez opiekę medyczną lekarzy i pielęgniarek oraz psychologiczną – mówi Justyna Brzóska, wicedyrektorka Zespołu Szkół imienia Stanisława Staszica w Łomży, gdzie odbywała się aukcja charytatywna szopek i stroików na rzecz hospicjum, jakie prowadzi Fundacja „Pomóż im”. - Dzieci chore przebywają w domach, pod opieką najbliższych. Niektóre często są poważnie chore, więc mają nikłe szanse... Obecność rodziny leczy.

Andrzej Kopka (dyrektor ZS SWEiRP) i Justyna Brzóska (wicedyrektor)
Andrzej Kopka (dyrektor ZS SWEiRP) i Justyna Brzóska (wicedyrektor)
Łukasz Chętnicki i Maciej Bućkowski, trzecioklasiści Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Łomży
Łukasz Chętnicki i Maciej Bućkowski, trzecioklasiści Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Łomży

Aukcja charytatywna w „Staszicówce”, prowadzonej przez Stowarzyszenie Wspieranie Edukacji i Rynku Pracy w Łomży, była humanitarnym owocem podlaskiego III Konkursu Szopek i Stroików Bożonarodzeniowych, którego uczestnicy wyrazili zgodę na przekazanie swoich - nierzadko bardzo efektownych i kunsztownych - prac do licytacji. Podobne inicjatywy odbywają się w województwie podlaskim, by utrzymać tę formę pomocy w leczeniu i cierpieniu. - Ciężka choroba jest lżejsza, gdy dziecko przebywa w domu, skuteczniejsze są tez zabiegi medyczne, kiedy odchodzi stres z powodu rozłąki i tęsknoty za rodzicami – tłumaczy wicedyrektor Zespołu Szkół. - Podczas aukcji dopisali nasi nauczyciele z rodzinami. Pod przysłowiowy młotek poszło około 15 szopek i kilka stroików, cena wywoławcza wynosiła 10 zł, zaś licytujący dochodzili do około 30 – 50 zł,  dzięki czemu w finale zebraliśmy ponad 1 000 zł. Atmosfera u nas była bardzo serdeczna, w ogóle nie przypominała giełdy z Wall Street, ponieważ panowały nastroje rodzinne. My się przyjaźnimy w pracy i po pracy, nie tylko od święta do święta. Dużo uciechy dzieci, klimat radosny, wesoły, typowy - przed wigilią.

Mirosław Robert Derewońko
Fot. archiwum ZS SWEiRP


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę