Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Tragiczne zderzenie z łosiem

Główne zdjęcie
Po lewej stronie drogi widać ciemna plamę, to łoś. Daleko w głębi uszkodzony samochód.

57-letni mężczyzna zginął w wypadku do którego doszło w poniedziałek około 22. na drodze krajowej nr 64 Łomża – Jeżewo. W okolicach Wiktorzyna przed jadące od Łomży w kierunku Wizny audi wbiegł łoś. Kierowca samochodu nie zdołał zareagować i uderzył w zwierzę. Niestety, zginął na miejscu.

Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi, w okolicach niewielkiego lasku. Prawdopodobnie łoś wyskoczył w tego lasku wprost przed audi. Całe zdarzenia przebiegało tak szybko, że kierowca nie zdołał zareagować. Po zderzeniu z łosiem samochód przejechał jeszcze około 200 metrów po czym samochód zatrzymał się na poboczu przy barierce ochronnej. Gdy na miejsce dotarli pierwsi ratownicy 57-letni mężczyzna już nie żył. 
Po wypadku droga była całkowicie zablokowana.

Uwaga łosie na drodze
To już kolejne w tym roku zderzenie samochodu z łosiem w okolicach Łomży. Pod koniec marca łoś wbiegł przed samochód w Wiźnie - na tej samej drodze krajowej nr 64. Po wypadku kierowca mercedesa stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo – został ranny. Nieco ponad miesiąc później do kolizji samochodu z łosiem doszło na drodze Piątnica – Drozdowo. W tym wypadku szczęśliwie kierowcy nic się złego nie stało.
Do wypadków z łosiami dochodzi także na drodze krajowej nr 61 Łomża – Grajewo, ale przede wszystkim na drodze krajowej nr 65 Grajewo – Białystok, która przecina Biebrzański Park Narodowy. W styczniu po zderzeniu z łosiem w okolicy Osowca zginął pasażer samochodu.

 

Foto: Po lewej stronie drogi widać ciemna plamę, to łoś. Daleko w głębi uszkodzony samochód.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę