Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Duże straty w lasach

Główne zdjęcie
Okolice miejscowości Poryte, gm. Stawiski

W sumie na około 60 ha lasów wstępnie oszacowali łomżyńscy leśnicy straty po piątkowej nawałnicy. Największe szkody są w okolicach Stawisk, Małego Płocka i Miastkowa. Leśnicy proszą o niewchodzenie do lasów, w który są wywroty i złomy.

Leśnicy z Nadleśnictwa Łomża podkreślają, że cały czas odnotowywane są nowe wywrócone pojedyncze drzewa. Ogólna miąższość drzew, które uległy zniszczeniu oceniana jest na 11 000 metrów sześciennych. W całym województwie podlaskim szkody te przekroczyły 600 tysięcy metrów sześciennych drewna.
Wczoraj, po wstępnym oszacowaniu szkód w nadleśnictwach regionu, dyrektor RDLP w Białymstoku zwołał naradę nadleśniczych. Ustalono na niej harmonogram i zakres prac w usuwaniu złamanych i wywróconych drzew na najbliższy okres.
- Już teraz we wszystkich nadleśnictwach prowadzone są prace przy usuwaniu szkód - podkreśla Jarosław Krawczyk, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. - W większości nadleśnictw usunięto połamane drzewa zagradzające drogi publiczne i leśne. Teraz pilarze zaczną przemieszczać się w głąb lasu usuwając połamane drzewa. 
Lesnicy zwracają uwagę, że podczas pobytu w lasach uszkodzonych przez nawałnice, należy zachować ostrożność i rozwagę. Wiele drzew jest niebezpiecznie pochylonych, a w koronach innych tkwią połamane gałęzie i konary, które w każdej chwili mogą spaść na ziemię.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę