Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Ferie zimowe 2016

Wychowankom Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Łomży tegoroczne ferie zimowe minęły bardzo szybko. Aura nie sprzyjała uprawianiu sportów zimowych, dlatego też staraliśmy się tak zorganizować naszym podopiecznym zajęcia by dobrze się bawili i atrakcyjne spędzili czas wolny od nauki szkolnej.

Na początku zimowego wypoczynku, gdy za oknem było szaro i ponuro wychowankowie wraz z opiekunami udali się do kina Millenium i obejrzeli prapremierę filmu „Planeta Singli”  w reżyserii Mitji Okorna. Ta jakże zabawna komedia wprowadziła wychowanków w radosny nastrój i poprawiła humory na pozostałą część ferii zimowych.


Dzięki zorganizowanym w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży zajęciom pod hasłem „Ferie zimowe z teatrem”  wychowankowie obejrzeli spektakl "Magiczny sklep" w reżyserii Jarosława Antoniuka, ze scenografią Pavla Hubički i muzyką Roberta Kanaana. Dodatkową atrakcją było czytanie przez aktorów Teatru Lalki i Aktora w Łomży fragmentów baśni i bajek, wejście na wieżę widokową oraz obejrzenie wystawy lalek.


Oprócz kina i teatru wychowankowie skorzystali z takich atrakcji jak: wyjście do kręgielni, na Pływalnię Miejską, gdzie doskonalili sposób pływania. Zwiedzili również Muzeum Północno – Mazowieckie, w którym mogli skorzystać z lekcji historii o Ziemi Łomżyńskiej, poznali tradycję i kulturę panującą w naszym regionie.


Dużą niespodzianką okazała się wizyta zawodników karate z Łomżyńskiego Klubu Karate i zorganizowany przez nich w placówce pokaz sztuk walki oraz trening, w którym mogła uczestniczyć nasza młodzież. Spotkanie zaowocowało zainteresowaniem młodzieży uczestnictwem w treningach i poznawaniem owej sztuki walki. A niektórym naszym wychowankom udało się nawet dotrzeć do miejsc, gdzie zima panowała na dobre i śniegu nie brakowało.


Było to możliwe dzięki panu Dariuszowi Syrnickiemu - prezesowi Łomżyńskiego Klubu Karate, który zaprosił pięcioro wychowanków wraz z wychowawcą do Górskiego Ośrodka Wypoczynkowego Stasinda w Bukowinie Tatrzańskiej. Uczestnicząc w zimowisku wychowankowie oprócz poznawania tajników sztuki walki mogli skorzystać ze sportów zimowych, które wzbudziły wiele pozytywnych emocji i sprawiły dużo radości.


Tegoroczne ferie zimowe minęły bardzo szybko, były udane, pełne niespodzianek i radości. Wychowankowie naładowani pozytywną energią i dobrym nastrojem udali się do szkół w nowym semestrze, gotowi do zdobywania wiedzy i umiejętności zawodowych.

 

Opracowała: Izabela Zakrzewska

 

 

 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę