Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

24. Wielka Orkiestra w Łomży z sercem, pompą i polotem

- Hasło tegorocznego Finału WOŚP „Mierzymy Wysoko!” to nie tylko zachęta do zebrania jeszcze większej ilości pieniędzy na sprzęt do leczenia dzieci i seniorów, ale również do zorganizowania zabawy i sportu najlepiej, jak potrafimy – objaśnia Monika Orłowska – Laskowska, szefowa Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łomży, który w sobotę i niedzielę przygotował taką moc atrakcji, że każdy będzie mógł wybrać coś ekstra dla siebie i najbliższych. 92 wolontariuszy ruszy z puszkami i sercami na ulice i place Łomży, Piątnicy, Kolna, Jedwabnego, Miastkowa i Ostrołęki, a będą wśród nich najmłodsze w Polsce 3-miesięczne bliźniaki wcześniaki. I one odwiedzą Venedę.

Monika Orłowska-Laskowska (fot. z  Finału WOŚP 2015)
Monika Orłowska-Laskowska (fot. z Finału WOŚP 2015)

Ponadto „Mierzymy wysoko!” to obietnica wysokiego poziomu występów i bezpieczeństwa małych i dużych wolontariuszy, społecznie wyruszających po datki, za co Fundacja WOPŚP Jurka Owsiaka kupuje również sprzęt dla łomżyńskiego Szpitala Wojewódzkiego i naszych ratowników. 24. Finał WOŚP w Łomży rozmachem przypomina czasy sprzed ponad dekady, kiedy to sztabem kierowali: Marcin Skawski, który zaprosił Hankę Bielicką i Obstawę Prezydenta na Stary Rynek, oraz Paweł Wądołowski z Mandaryną i jej tancerkami, które przyciągnęły rekordowe tłumy na scenę przy hali. Czy 24. Finał WOŚP także zdoła zgromadzić pięciotysięczną rzeszę...? - Śnieg nam lepszy niż mróz – komentuje prognozy Monika Orłowska–Laskowska i zaprasza do wspólnej zabawy oraz hojności.

Galeria Veneda ze sceną, stoiskami i atrakcjami
24. Finał WOŚP w Łomży zacznie się od godziny 10. i nieprzerwanie będzie trwać do godz. 20. Na scenie zagrają reprezentanci różnych gatunków muzycznych od popu i hip-hopu po disco polo, a w finale Finału – jak zapewnia szefowa Sztabu WOŚP Łomża - przepiękne światełko do nieba. Scena główna 24. Finału w Łomży zaprasza na: godz. 10. - start imprezy; g. 10.40 - Publiczne Przedszkole nr 8; g. 11. - Marlena Pieńkowska; 11.45 Przedszkole „Mały Artysta”; 12.05 – licytacje; 12.10 – Diana  Skupniewska; 12.55 – koncert Blue Boys; 13.40 – licytacje; 13.50 - Szkoła Podstawowa nr 7 „Czaderki z Siódemki”; 14.10 – występ MadBee; g. 15 – licytacje; 15.15 - występ Boston; g. 16. - Mega Stars; g. 17 - The East; 17.45 – licytacje; g. 18 – Cassel; 18.45 – utalentowanego saksofonisty Mateusza Kurkowskiego świat wyobraźni muzycznej; g. 19 - GROOVEFORE + MagnetiG & Mateusz Kurkowski; 19.35 MagnetiG Violin Show oraz o godz. 20. finałowe światełko do nieba.
Na darczyńców w Galerii Veneda czekać będą dodatkowe atrakcje: 1. stoisko Grupy Ratowniczej Nadzieja z pokazami pierwszej pomocy; 2. Instytut Medyczny PWSIiP - rejestracja potencjalnych dawców szpiku DKMS; 3. Instytut Medyczny PWSIiP - malowanie twarzy dzieci przez studentki kosmetologii; 4. Instytut Informatyki - pokaz robotów przez studentów automatyki i robotyki; 5. ŁKS - ścianka, na tle której odwiedzający będą mogli zrobić sobie zdjęcie z piłkarzami ŁKS; 6. Grupa paramilitarna PDA Łomża; 7. Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego; 8. Komenda Miejska Policji; 9. Szkoła robotyki i programowania - stoisko z robotami dla dzieci. 

Imprezy towarzyszące w Piątnicy i okolicy
Uczniowie i absolwenci Publicznego Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Miastkowie utworzyli sztabik, który zaprasza na 24. Finał 10. stycznia o godzinie 14. Przygotowali atrakcji dla dorosłych i najmłodszych. Dla dzieci gry i zabawy, czytanie bajek i malowanie twarzy pociechom. Grupę wesprze 7 Drużyna Harcerska im. Kacpra Wielocha. Dzieciaki będą zdobywać sprawności harcerskie. Miastkowo przygotowało salony: gier nie tylko planszowych, z duszą, języków obcych oraz Salę „Czy wiesz, co jesz?”. W kawiarence będą napoje i przekąski, o 20. - światełko do nieba.
Stowarzyszenie Narew 4x4 Łomża zapraszają miłośników off road oraz właścicieli samochodów terenowych na dawny tor crossowy w Piątnicy. W godz. 10. -15. będą mieli możliwość sprawdzenia sił na trasie. Ponadto: pokaz militariów, a dla najmłodszych strzelnica Klubu PDA Łomża. Grupa motocrossowa z Łomży zaprezentuje umiejętności, po czym grochówka, bigos i kiełbasa z ogniska.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji też dołącza: w godzinach 14.35– 15.25 lodowisko „Biały Orlik” będzie bezpłatne, a formą rewanżu będzie ofiarowanie dobrowolnej kwoty do puszki wolontariuszy WOŚP. W godzinach 12 – 15 Łomżyński Klub Płetwonurków „Podwodny Jeleń” oraz Akademia Nurkowania „Konik Morski” zapraszają na granie-nurkowanie, gdyż będzie można zanurkować w specjalistycznym sprzęcie i wrzucić pieniążki do puszki WOŚP na dnie nowego basenu. „Co tu jest grane?” to muzyczne popołudnie od godz. 12. w Oddziale dla Dzieci przy ul. 3 Maja 6A, m.in.: przedstawienie „Królowa Śniegu” w wykonaniu dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Słoneczko” oraz występy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Na mieszkańców Łomży, i nie tylko, czeka zdrowy autobus Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji oraz wesoły autobus dla seniorów. Na niektórych liniach będą kwestować wolontariusze. Goście Venedy w dniu 24. Wielkiego Finału będą mogli licytować bilety elektroniczne oraz talony na wynajęcie autobusu.
- W sobotę przed Finałem, 9. stycznia, zapraszamy do Yam Cafe na wielką imprezę! - podsumowuje  szefowa Sztabu WOŚP. - Rozpoczynamy od godziny 21. i bawimy się do samego rana, do utraty tchu. Podczas imprezy zagrają: Groovefore, Kava Groove, Bart Befunk, Edd Max i Tom Forester. Wstęp do klubu to minimum 5 zł, które wrzucamy do puszki WOŚP. Będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia na fotościance WOŚP, a na pierwszych klubowiczów czekają super muzyczne płyty!

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę