Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Konsekwencje demolki na stadionie ŁKS-u

Główne zdjęcie
Konferencja prasowa poświęcona sobotniej burdzie

Straty rzędu 25-30 tys. zł, identyfikatory dla łomżyńskich szalikowców i stadion zamknięty dla kibiców spoza Łomży – to w skrócie efekty sobotniej demolki na stadionie przy ul. Zjazd w Łomży. Podczas meczu ŁKS Łomża – OKS Olsztyn doszło do strać pomiędzy kibicami a ochroniarzami i interweniująca policją. 8 osób zatrzymano, na razie prowadzone są dwa postępowania karne i postępowanie przeciwko masażyście OKS-u który wnosząc na stadion materiały pirotechniczne stworzył zagrożenie dla zdrowia.

Maciej Zajkowski pokazuje pozostałości po kibicach OKS Olsztyn
Maciej Zajkowski pokazuje pozostałości po kibicach OKS Olsztyn
Maciej Zajkowski pokazuje pozostałości po kibicach OKS Olsztyn
Maciej Zajkowski pokazuje pozostałości po kibicach OKS Olsztyn
Pozostałości po kibicach OKS Olsztyn
Pozostałości po kibicach OKS Olsztyn
Tym kibice ŁKS-u rzucali w interweniujących policjantów
Tym kibice ŁKS-u rzucali w interweniujących policjantów
Pozostałości po kibicach OKS Olsztyn
Pozostałości po kibicach OKS Olsztyn
Pozostałości po kibicach OKS Olsztyn
Pozostałości po kibicach OKS Olsztyn
Takiego spotkania jak w minioną sobotę w Łomży jeszcze nie było podkreślają przedstawiciele klubu i policji. Starcia podczas i po meczu pomiędzy ŁKS-em Łomża a OKS-em Olsztyn były
„zaplanowane i to nie tylko przez kibiców, ale i działaczy klubu OKS Olsztyn” - twierdzi Maciej Zajkowski członek Zarządu ŁKS Łomża. Dowodem na te słowa ma być wniesienie przez masażystę OKS-u toreb z materiałami pirotechnicznymi. Pod koniec spotkania to właśnie ten masażysta podał torby do sektora zamkniętego w którym znajdowali się kibice z Olsztyna, a kilka minut później rozpoczęły się zamieszki.
Z ich spacyfikowaniem nie poradziło sobie 62 ochroniarzy „Purzeczko” i dlatego zarząd klubu poprosił o interwencję policję. Dopiero wejście około 50 policjantów z bronią gładkolufową i psami „uspokoiło” kiboli.
„Zamieszki spowodowali kibice z Olsztyna, ale i łomżyńscy nie są bez winy” – dodają policjanci. To właśnie z trybuny „łomżyńskich szalikowców” w kierunku policjantów poleciały kamienie i butelki. Trzem zatrzymanym łomżan będą postawione zarzuty karne czynnej napaści na policjantów. Karne zarzutu dostaną także kibice Olsztyna. Trzech z nich odpowie za uszkodzenie mienia. Andrzej Suprowicz z łomżyńskiej policji podkreśla, że to nie koniec... Policjanci przeglądają nagrania wideo i identyfikują personalnie uczestników zamieszek zarówno z Łomży jak i Olsztyna.

Policja podkreśla że stadion przy ulicy Zjazd do rozgrywek dopuścił Polski Związek Piłki Nożnej. Funkcjonariusze zwracają natomiast uwagę, na szereg zastrzeżeń, które wysuwali i wysuwają wobec zabezpieczenia obiektu: płotek o wysokości 1 metra oddzielający trybuny od murawy nie jest żadną przeszkodą dla kibiców; brak sanitariatów; wpuszczanie kibiców bez identyfikatorów.

Zarząd ŁKS-u już postanowił, że jeżeli zorganizowane grupy kibiców z Łomży będą chcieli dalej wchodzić na stadion wszyscy muszą mieć identyfikatory. Zajkowski dodaje, że tym razem kierownictwo klubu z tego wymogu się nie wycofa.
Zarząd klubu postanowił także, że do końca tej kolejki spotkań łomżyński stadion będzie zamknięty dla kibiców drużyn przeciwnych.

Działacze ŁKS-u podkreślają, że przed meczem dochowano wszelkich zasad bezpieczeństwa, ale nikt nie spodziewał się, że ktokolwiek z drużyny przeciwnej poda niebezpieczne materiały na trybuny. „Tuż przez samym spotkaniem cały obiekt skontrolowany był przez przedstawicieli Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej i nie stwierdzono żadnych uchybień” – podkreśla Zenon Piotrowski odpowiedzialny za zabezpieczanie stadionu.

Zarząd ŁKS całą winą za spowodowanie zamieszek oskarża działaczy OKS-u Olsztyn i zapowiada, że wyśle do MZPN protest i skargę na „gości” domagając się surowego finansowego ukarania klubu OKS Olsztyn.

Zobacz także: zdjęcia z zajścia - Zdemolowali stadion
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę