niedziela, 19 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

18-latka potrąciła dwoje pieszych

Volkswagen bora, który w środowe popołudnie potrąciła dwoje pieszych na przejściu w okolicy skrzyżowania Szosy Zambrowskiej i ul Księżnej Anny tuż przed tym zdarzeniem ominęła zatrzymujący się przed przejściem samochód. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji samochód uderzył w pieszych nie hamując wcześniej. Za kierownicą VW bory na zambrowskich numerach rejestracyjnych siedziała 18-latka. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło po godzinie 15. Jak się okazało potrącona 35-latka doznała złamania ręki i została zatrzymana w szpitalu. 27-letni mężczyzna po badaniach w szpitalu został zwolniony do domu.
Policja podaje, że ze wstępnych ustaleń wynika, że jadąca VW borą od strony ulic Sikorskiego 18-latka, tuż przed przejściem dla pieszych ominęła zatrzymujący się inny samochód i jadąc lewym, skrajnym pasem ruchu uderzyła w pieszych znajdujących się na oznakowanym przejściu. W związku ze stworzeniem zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Skierowany też będzie wniosek o ukaranie jej przez sąd za spowodowanie wypadku drogowego.

10 potraconych pieszych w tym jeden śmiertelnie – to tegoroczny bilans wypadków drogowych z udziałem pieszych w Łomży i najbliższej okolicy. Do zdecydowanej większości zdarzeń dochodziło na terenie zabudowanym, i w większości przypadków winni byli kierowcy. Pieszym sprawstwo wypadków przypisano w 40% zdarzeń.

cz
cz, 01 października 2015 09:13
Data ostatniej edycji: cz, 01 października 2015 12:50:34

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0