Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

„Dyskoteka” na drodze

Zbadana trzeźwość ponad 2500 kierujących, skontrolowanych ponad 260 pojazdów i 9 zatrzymanych kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu - to tylko niektóre z efektów działań „Dyskoteka”, jakie minionej nocy na terenie całego województwa przeprowadzili podlascy policjanci pionu ruchu drogowego.

Minionej nocy, od godziny 18.00 do 2.00 nad ranem kilkudziesięciu podlaskich policjantów pionu ruchu drogowego prowadziło na terenie całego województwa działania „Dyskoteka”. Celem akcji było przede wszystkim ograniczenie zdarzeń drogowych, a co za tym idzie także liczby osób poszkodowanych w wypadkach. Mundurowi koncentrowali się na ujawnianiu i eliminowaniu z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Ponadto szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali na prędkość. Podczas działań policjanci dokładnie sprawdzili ponad 260 pojazdów oraz zbadali trzeźwość ponad 2500 kierowców. Niestety, również i tym razem okazało się, że część z kierowców zdecydowała się usiąść za kierownicą po spożyciu alkoholu. Tej nocy policjanci zatrzymali 9 takich osób.

 

Ponadto podczas działań policjanci zatrzymali 10 praw jazdy i 5 dowodów rejestracyjnych w związku ze złym stanem technicznym pojazdu. Nie obyło się także bez mandatów. Funkcjonariusze ukarali nimi 159 osób - najczęściej w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości i niekorzystaniem podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa. W 2 przypadkach mundurowi zatrzymali uprawnienia za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Prowadzone przez policjantów pionu ruchu drogowego działania były też okazją do tego, aby zwrócić uwagę kierowcom na rozpoczynający się od wtorku nowy rok szkolny. Mundurowi sygnalizowali konieczność zachowania szczególnej ostrożności w okolicy placówek oświatowych.

Zarówno ta jak i podobne tego typu akcje pokazują, że niestety część kierowców nadal decyduje się usiąść za kierownicą po alkoholu oraz przekracza znacznie dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym - stanowiąc tym samym poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę