sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Młodzi łomżyniacy aresztowani w sprawie narkotykowej

Trzej kolejni mężczyźni z Łomży zostali zatrzymani przez policjantów w sprawie narkotykowej, początkami sięgającej do marca br., w której mają zarzuty: udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i udzielania substancji innym osobom. Dwóch z zatrzymanych decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. - To kontynuacja działań łomżyńskich i białostockich policjantów, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży – informuje Ewelina Szlesińska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży. - Ma związek ze sprawami z Pisza i Piątnicy.

Fot. archiwum
Fot. archiwum

Zatrzymania trzech mieszkańców Łomży w wieku od 23 do 34 lat dokonali we wtorek policjanci z wydziału kryminalnego KMP w Łomży, wspólnie z mundurowymi z wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i funkcjonariuszami pionu dochodzeniowo – śledczego. Kolejne zatrzymania są kontynuacją intensywnie prowadzonego śledztwa, dotyczącego rozprowadzania narkotyków, m.in., na terenie Łomży. Podejrzani o handel znacznymi ilościami marihuany usłyszeli zarzuty. Wczoraj, na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Łomży wobec dwóch z mężczyzn zastosował tymczasowe aresztowania na trzy miesiące. - Za udział w obrocie dużą ilością narkotyków grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności –przypomina Ewelina Szlesińska. - Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Antyterroryści w Piszu i kontrola w Piątnicy
W połowie maja łomżyńscy policjanci, wspomagani przez białostockich i antyterrorystów oraz psa do szukania po zapachu narkotyków, weszli rano do kilku mieszkań w Piszu i powiecie piskim. W wyniku akcji zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku 45, 34, 29 i dwóch 28-laktów, podejrzanych o udział w obrocie środkami odurzającymi. Z ustaleń policjantów rozpracowujących szajkę wynikało, że narkotyki rozprowadzane były w Łomży od 2014 r. Tego samego dnia dwaj z pięciu mężczyzn, 45 i 28-latek zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty wprowadzenia sprzedaży w sumie ponad 2 kilogramów marihuany i zarzuty posiadania łącznie 300 gramów marihuany i ok. 30 g amfetaminy. Substancje zabezpieczyli funkcjonariusze w trakcie przeszukań mieszkań obu mężczyzn. W mieszkaniu drugiego 28-latka policjanci ujawnili pomieszczenie i sprzęt do uprawy konopi. Zarzuty udziału w obrocie i udzielania środków odurzających innym osobom usłyszeli trzej kolejni zatrzymani. Trzej z wówczas zatrzymanych również zostali aresztowani na trzy miesiące. 
Zarzuty w tej sprawie usłyszało już wcześniej dwóch mieszkańców Łomży w wieku 22 i 26 lat. Do zatrzymania starszego mężczyzny doszło na początku marca w Piątnicy. Policjanci podczas kontroli drogowej toyoty we wnętrzu auta znaleźli przewożone ponad 150 gramów marihuany. Następnie na posesji w gminie Kolno, należącej do 22-latka, funkcjonariusze odnaleźli pod podłogą jednego z pokoi piwniczkę z uprawą konopi. Można było z niej uzyskać szacunkowo ponad 300 g marihuany. Przeszukujący pomieszczenia policjanci znaleźli blisko 100 gramów gotowego już narkotyku. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających. Wobec obu sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Opr.: Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0