Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wakacyjne atrakcje dla dzieci i młodzieży

Liczne zajęcia kulturalne i sportowe dla najmłodszych przygotowały na sierpień łomżyńskie instytucje i placówki. Dzieci od 4 do 15 lat mogą brać udział w artystycznych działaniach kreatywnych, warsztatach plastycznych, „Lecie w bibliotece” oraz licznych zajęciach sportowych. Większość z nich jest bezpłatna bądź z odpłatnością uwzględniającą tylko zwrot kosztów, np. materiałów plastycznych. Nowością są, zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, zajęcia „Aktywna mama”, adresowane do młodych matek z pociechami w wieku 6-18 miesięcy.

Dla chcącego nic trudnego, dlatego spędzanie wakacji w mieście nie musi oznaczać ciągłego przesiadywania przed telewizorem czy komputerem. Dla dzieci lubiących sport i aktywny tryb życia Akademia Sportu „Medyk” przygotowała bezpłatną akcję wakacyjną. „Sportowe lato” rusza 3 sierpnia i potrwa do końca miesiąca. Marta i Paweł Remiszewscy zaplanowali liczne atrakcje, w tym zajęcia sportowo-rekreacyjne, gry i zabawy sportowe, taekwondo i pływanie, bowiem zajęcia będą odbywać się na pływalni miejskiej nr 2  przy ul. Wyszyńskiego 15. Również tam 3 sierpnia ruszają kolejne turnusy organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji: zajęcia w wodzie w godzinach 9.00-11.00 w dwóch turnusach, 3-8 sierpnia i 10-14 sierpnia oraz zajęcia kreatywne od 11.00 do 12.30 w tym pierwszym terminie. Koszt każdych tygodniowych zajęć, prowadzonych w dni powszednie to 65 zł. Poza zajęciami typowo sportowymi dzieci będą też mogły poznać wiele technik plastycznych, dzięki możliwości wykonywania różnych przedmiotów z decoupage, filcu, masy papierowej czy  papierowej wikliny. Równie interesujący program zajęć podczas warsztatów plastycznych w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży przygotowali Justyna Kryszpin- Żmuda i Andrzej Żmuda, dodając do tego jeszcze rzeźbienie w glinie na kole garncarskim. Pięciodniowe popołudniowe zajęcia w ROK ruszają w poniedziałek 3 sierpnia, a ich koszt to 40 zł. 
Bezpłatne są za to zajęcia w w Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Do końca wakacji odbywają się one we wtorki (11.00-14.00), środy (11.00 -13.00) i czwartki („Czytanie na śniadanie” od godz. 10.00), są też gry i zabawy czy możliwość skorzystania z internetu również w pozostałe dni tygodnia. 
W sierpniu ruszają też bezpłatne zajęcia „Aktywna mama”, przygotowane z myślą o paniach pragnących powrócić do pełni formy po porodzie. MOSiR zaprasza mamy z dziećmi liczącymi 6-18 miesięcy w każdy wtorek i czwartek sierpnia na godz. 14.00 na boisko Orlika przy ul. Katyńskiej 3.
Zajęcia będą trwać 40 minut, a jako dodatkowy przyrząd do ćwiczeń będzie też wykorzystywany wózek, co dostarczy porcję dobrej zabawy nie tylko mamie, ale też dziecku.
Wojciech Chamryk


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę