Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomża żegna papieża

Wczoraj wieczorem prezydent Łomży kilkunastu jego współpracowników i łomżyńskich przedsiębiorców wyleciało do Rzymu na uroczystości pogrzebowe papieża Jana Pawła II. Dziś tam udaje się także biskup łomżyński Stanisław Stefanek. Ci którzy w mieście pozostają tu oddają hołd papieżowi i tu także będą uczestniczyć w miejskich uroczystościach pogrzebowych Jana Pawła II.

We wszystkich kościołach trwają modlitwy za Ojca Świętego, w których uczestniczą tysiące łomżan. W godzinie Apelu Jasnogórskiego katedra była szczelnie wypełniona wiernymi. Przed obrazem Matki Bożej Pięknej Miłości, który podczas IV pielgrzymki do Ojczyzny koronował Jan Paweł II odmówiono Apel jasnogórski, a o godzinie 21. 37 rozdzwoniły się katedralne dzwony. Tak też będzie dziś, jutro, w czwartek i piątek.

Jutro (w środę) o 11-tej na Nadzwyczajnej Sesji spotkają się radni miasta. Program ma tylko trzy punkty: odczytanie uchwały z 4 czerwca 1995 roku nadającej Janowi Pawłowi II tytuł Honorowego Obywatela Miasta Łomży, następnie wysłuchają Słowa o Janie Pawle II i znaczeniu jego nauk, po czym chór Szkoły Podstawowej nr 10 noszącej imię Jana Pawła II wykona Reqiem.

W czwartek rozpoczynają się główne obchody uroczystości pogrzebowej papieża w Łomży. Od godz. 20.00 do 21.37 zorganizowano czuwanie dla młodzieży przy ołtarzu papieskim. W piątek gdy w Rzymie będzie odbywał się pogrzeb papieża, wszystkie szkoły i znaczna część zakładów pracy będą zamknięte tak aby każdy mógł za pośrednictwem telewizji w nich uczestniczyć. Wieczorem o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa przy ołtarzu papieskim. Po niej i po nabożeństwie światła łomżanie przejdą w marszu ze świecami do Katedry przed ołtarz Matki Bożej Pięknej Miłości, którą Jan Paweł II koronował. Tam odbędzie się Apel Jasnogórski, który zakończy się dokładnie o godzinie 21.37.

Wczoraj Prezydent Łomży zdecydował, że do czasu pogrzebu Ojca Świętego nie będzie odgrywany hejnał miasta, który do tej pory rozbrzmiewał w samo południe.
Jerzy Brzeziński zaapelował też do właścicieli sklepów z napojami alkoholowymi o powstrzymanie się, ewentualnie ograniczenie sprzedaży w tym dniach alkoholi.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę