Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Łomża żegna Papieża Jana Pawła II

Blisko 20 tys. osób przybyło pod „papieski ołtarz” przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży by oddać hołd Janowi Pawłowi II. Mszę w intencji Ojca Świętego sprawował biskup Tadeusz Zawistowski, który w homilii powtórzył za Papieżem, że prawdziwą wolność daje wiara. Wiara w Boga i wiara w człowieka.

W takcie uroczystości, do wiernych bezpośrednio z Rzymu, mówił również biskup łomżyński Stanisław Stefanek. Pasterz diecezji, przypominał uroczystości pogrzebowe Jana Pawła II na placu Św. Piotra i tłum skandujący „Natychmiast Święty”. To obwołanie świętym przez aklamację przypomina czasy pierwszych chrześcijan – mówił biskup. Dzisiaj, chociaż procedury kościelne są o wiele bardziej skomplikowane, na twarzach zgromadzonych tam kardynałów nie widziałem sprzeciwu co do takiego obrotu sprawy - dodał. Po Mszy św. tysiące wiernych w „ marszu ze świecami” - największym z dotychczasowych - udało się do łomżyńskiej katedry. Było ich tak wielu, że nie pomieścili się w świątyni. Przed obrazem Matki Bożej Pięknej Miłości - obrazem koronowanym przez Jana Pawła II - odbył się Apel Jasnogórski. Modlitwę poprowadził proboszcz katedry ks. kanonik Marian Mieczkowski. W jej trakcie z głośników światyni emitowano fragmenty przemówień Ojca Świętego. Po Alepu wierni z zapalonymi świecami przeszli na pobliski Plac Jana Pawła II, gdzie pod pomnikiem Papieża pozostawiono świece. Także tu przed kilkadziesiat minut modlono sie, śpiewano pieśni... W uroczystościach uczestniczyły tysiące mieszkańców Łomży, byli przedstawiciele władz samorządowych, posłowie, wojsko, policja, harcerze, strażacy, dziesiątki pocztów sztandarowych szkół i instytucji... .
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę