Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Łomżanie oddali ostatni pokłon papieżowi

Biskup łomżyński Stanisław Stefanek w imieniu mieszkańców diecezji łomżyńskiej żegna Ojca Świętego. To co zauważa, to gorąca, wielogodzinna modlitwa na Placu Św. Piotra - „przede wszystkim modlitwa różańcowa.” „Widoczne jest też wzajemne wsparcie ludzi, którzy żegnają Ojca Świętego.” - mówi biskup Stanisław Stefanek.

Bp Stanisław Stefanek w wypowiedzi telefonicznej z Watykanu: “Jak to ktoś powiedział: aż usta mdlały, tak powtarzaliśmy całą noc(...) 15 godzin staliśmy w kolejce i cały czas modlitwa. Drugi wymiar to służba – wzajemne wsparcie. Przecież trafiają się na moich oczach 2-3 omdlenia, natychmiast znalazły się nosze, pomagamy sobie, są całe transportery wody i służby medyczne(...) Jest ogromny wysiłek również w obrębie samej Bazyliki, aby była cisza, to znaczy, by modlitwa odbywała się we właściwych wymiarach. 2 razy w ciągu dnia sprawuje się Mszę św.“
Plac Św. Piotra w Rzymie gromadzi już kilka milionów pielgrzymów z całego świata – powiedział bp Stanisław: “Jest też bardzo serdeczna obecność łomżyńska. Pan prezydent razem z delegacją parafii św. Andrzeja Boboli i wielu innych pielgrzymów spotkałem, którzy cierpliwie czekają, gdy dochodzą do miejsca, gdzie wystawiony jest Jan Paweł II, by oddać mu cześć. Jest wielu pielgrzymów, niekiedy bardzo spontanicznych, którzy wsiedli w pociąg lub w samolot i przyjechali bez żadnego przygotowania.(...) Ku mojemu zdziwieniu nawet ten wyrachowany zachodni świat, który nie ruszy się z domu, póki nie ma wszystkich biletów, teraz reaguje spontanicznie. Oczywiście świat również niechrześcijański: muzułmański i innych religii wschodu... jest jakaś potężna siła Jana Pawła II, która przyciąga”.
Wczoraj uczestnicy łomżyńskiej pielgrzymki wzięli udział we Mszy św. w kościele polskim w Rzymie, dzisiaj mieli spotkać się w domu, w którym pracowała na rzecz Polaków św. Urszula Ledóchowska – a jutro cały dzień modlitwy na Placu św. Piotra. “Wszystko z powodu człowieka, który mówił proste słowa – wszyscy powinniśmy doznać przemiany i to przemiany po opieką Matki Najświętszej: Totus Tuus – cały Twój. I ostanie słowa, które przekazał nam w Wielkanoc – potrzebujemy Ciebie Chryste Zmartwychwstały – te słowa będą nam towarzyszyć podczas pobytu w Watykanie” - zapewnił w rozmowie z Radiem Nadzieja Bp Stanisław Stefanek. Jednocześnie podkreślił, że rzymska wspólnota z Łomży czuwa przy Ojcu Świętym łącząc się w modlitwie z Łomżą– zwłaszcza z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie dzisiaj wieczorem ma czuwać młodzież.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę