Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomżyńscy radni uczcili dziś pamięć Jana Pawła II

Papież - pielgrzym, podczas czwartej swojej podróży apostolskiej do Ojczyzny, 4 i 5 czerwca 1991 roku odwiedził Łomżę. Na błoniach przy kościele Miłosierdzia Bożego odprawił uroiczystą liturgię dla ponad 200 tys. rolników z całego kraju i wygłosił homilię, w której mówił o pogarszającej się sytuacji polskiego chłopa. Potem papież wołał: "Cóż się stało z szóstym przykazaniem "nie cudzołóż" w naszym życiu"? Podczas tego nabożeństwa ukoronował też obraz Matki Bożej Łomżyńskiej, nadając jej tytuł Matki Bożej Pięknej Miłości. Nazajutrz w Katedrze papież spotkał się z przedstawicielami narodu litewskiego. W Wyższym Seminarium Duchownym spotkał się z alumnami i kapłanami, a w kaplicy seminaryjnej poświęcił rzeżbę Chrystusa Zmartwychwstałego. Po południu odleciał do Białegostoku. W podziękowaniu za pielgrzymi trud, w cztery lata później Rada Miejska nadała Ojcu Świętemu tytuł Honorowego Obywatela Miasta. Te wydarzenia wspominano podczas dzisiejszych uroczystości.

Wieniec z biało-żółtych kwiatów, spowity szarfą z napisem "W hołdzie Ojcu Świętemu Samorząd Miasta Łomży" radni złożyli przed pomnikiem papieża, obok budynku Wyższego Seminarium Duchownego. Następnie w kościele rektoralnym rektor Wyższego seminarium Duchownego, ks. prof. Andrzej Miałchowski odprawił nabożeństwo w intencji papieża.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę