Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Przyjmijmy postawę godną Polaków!

O zachowanie abstynencji jako daru dla Ojca Świętego w dniach żałoby narodowej apeluje Krucjata Wyzwolenia Człowieka 1979. "Niech taka postawa będzie świadectwem naszej dojrzałości i odpowiedzialności" - mówi Paweł Romuald Kołakowski – dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży


Ojciec Święty Jan Paweł II skierował do Polaków u progu pontyfikatu apel:

„Proszę abyście przeciwstawiali się wszystkiemu, co uwłacza ludzkiej godności i poniża obyczaje zdrowego społeczeństwa, co czasem może aż zagrażać jego egzystencji i dobru wspólnemu, co może umniejszać jego wkład do wspólnego skarbca ludzkości, narodów chrześcijańskich, Chrystusowego Kościoła”.

W odpowiedzi na tą prośbę została powołana przez ks. Franciszka Blachnickiego i Ruch Światło-Życie Krucjata Wyzwolenia Człowieka. Krucjata została uroczyście ogłoszona w obecności Ojca Świętego, Jemu oddana i przez Niego pobłogosławiona podczas pierwszej Pielgrzymki do Polski 8 czerwca 1979 r. w Nowym Targu.

W tych szczególnych dniach naszej Narodowej Zadumy zwracam się do Władz Samorządowych wszystkich szczebli z prośbą o podjęcie uchwał i zwrócenie się do sprzedawców z apelem o nie sprzedawanie i nie podawanie napoi alkoholowych.
Właścicieli sklepów i punktów gastronomicznych proszę o nie sprzedawanie napojów alkoholowych oraz umieszczenie na stoiskach informacji o żałobie narodowej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę