piątek, 24 listopada 2017 napisz DONOS@

Tysiące wiernych przed "papieskim ołtarzem".

Około 10 tys. łomżan uczestniczyło w wieczornym czuwaniu za Papieża Jana Pawła II. Czuwanie odbyło się przy ołtarzu, gdzie 14 lat temu Ojciec Święty mówił do setek tysięcy zgromadzonych mieszkańców regionu i licznie przybyłych gości: „Bogu dziękujcie. Ducha nie gaście!”

W czwartkowy wieczór uczestnicy spotkania wysłuchali m.in.: fragmentów kazania jakie Papież wygłosił do wiernych podczas swojej trzeciej Pielgrzymki do Ojczyzny 12 czerwca 1987
"Wiemy, że tu, na tym miejscu, na Westerplatte, we wrześniu 1939 roku grupa młodych Polaków, żołnierzy, pod dowództwem majora Henryka Sucharskiego trwała ze szlachetnym uporem, podejmując nierówną walkę z najeźdźcą. Walkę bohaterską. Pozostali w pamięci narodu jako wymowny symbol. Trzeba, ażeby ten symbol wciąż przemawiał, ażeby stanowił wyzwanie dla coraz nowych ludzi i pokoleń Polaków. Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje "Westerplatte". Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można "zdezerterować". Wreszcie - jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba "utrzymać" i "obronić", tak jak Westerplatte, w sobie i wokół siebie. Tak, obronić - dla siebie i dla innych" – mówił Ojciec Święty wtedy, i mówił w czwartek wieczorem do tysięcy łomżan zgromadzonych przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży.

W piątek przy „ołtarzu papieskim” w Łomży odprawione będzie Eucharystia za Papieża Jana Pawła II. Mszy Świętej przewodniczył będzie biskup Tadeusz Zawistowski. Początek o godzinie 18.
Foto: widać nas z góry
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: chroń światło
Foto:
Foto: ...a wy przyszliście ...
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: On ciągle mówi
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
110603031052.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0