Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kara za mleko w ratach

Kraje Unii Europejskiej zgodziły się na rozłożenie na trzy lata kar za przekroczenie kwot mlecznych w kończącym się roku kwotowym dla podmiotów skupujących mleko - poinformowała PAP powołując się na służby prasowe Komisji Europejskiej. Zgodnie z ustaleniami państwa UE, które przekraczają dozwoloną kwotę produkcji mleka, będą musiały płacić kary finansowe, ale będą mogły rozłożyć kary ściągane od podmiotów skupujących mleko na trzy raty, płatne w ciągu trzech lat - do 30 września 2017 r. Od tych należności nie będą naliczane odsetki.

Decyzję tę uzasadniono „niskimi cenami mleka i trudnościami finansowymi w sektorze mlecznym”. Ma to złagodzić obciążenia dla producentów, którzy będą musieli zapłacić karę za nadprodukcję mleka w roku kwotowym od 1 kwietnia 2014 do końca marca 2015 r.

Według unijnych źródeł z szacunków wynika, że 13 krajów UE przekroczy dozwolone kwoty mleczne w tzw. roku kwotowym 2014/2015. Wśród nich jest Polska. Szacuje się, że nadprodukcja mleka w naszym kraju będzie na poziomie 7 proc., a kara wyniesie ok. 70 groszy za kg.

Od kwietnia 2015 r. produkcja mleka w Unii nie będzie już limitowana.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę