Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

List Prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego

Szanowni Państwo, Dziewczęta i Chłopcy! „Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie. Dziękuję Wam za to.” Słowa konającego Ojca Świętego Jana Pawła II do zgromadzonej na Placu Św. Piotra Młodzieży, w których podkreślił z całą mocą jak bardzo cenił spotkania z młodymi ludźmi, jak mocno przytulał do Siebie i kochał każde młode serce. W godzinach wielkiej próby dla każdego z Nas, dla kościoła katolickiego, dla narodu polskiego, zwracam się do Was Młodzi Przyjaciele i do Was Panie i Panowie, jako Prezydent Miasta Łomża – Miasta Papieskiego o osobistą refleksję, zadumę, o modlitwę w intencji naszego Wielkiego Polaka – Ś.P. Ojca Świętego Jana Pawła II.

On w „Liście do Młodych całego Świata” nazywa młodość okresem wzrastania i radzi młodym, aby to wzrastanie dokonywało się przez kontakt z przyrodą z dziełami człowieka, z ludźmi i dla ludzi i z Bogiem przez modlitwę. Jego spotkania z młodzieżą zawsze nasycone były przyjaźnią, otwartością. Każdy mógł czuć się kochanym, potrzebnym, dowartościowanym w swojej istocie człowieczeństwa.

Pomyślcie, w czasie tej narodowej i łomżyńskiej żałoby, o wdzięczności, o jego obecności wśród nas w 1991 roku. Pamiętajcie, że błogosławiony jest lud, wśród którego przebywał Wikariusz Chrystusowy. „Jak piękne stopy tych, którzy zwiastują dobrą nowinę.”

Pamiętajcie, że wdzięczność nie zamyka nic, wdzięczność otwiera, zwraca się do innych i dla innych, dla których jest i będzie wielkim darem. Wdzięczność uszlachetnia.

Ostatnie chwile życia Ojca Świętego to nowa encyklika – encyklika o cierpieniu. Napisał ją Ojciec Święty nie używając słów, wypowiedział ją nie używając głosu. Każdy z nas zrozumiał istotę cierpienia. Każdy z nas na nowo odkrył tajemnicę kapłańską – współudział w cierpieniu z Ukrzyżowanym Chrystusem na drzewie Krzyża. Cierpiący i konający Ojciec Święty powiedział, iż każde cierpienie, każdy ból, każda słabość kryje w sobie obietnicę wyzwolenia, obietnicę radości. Za Świętym Pawłem powtórzył „teraz raduję się w cierpieniach za Was.”

Proszę Was, Dziewczęta i Chłopcy, i Was Panie i Panowie o udział w łomżyńskich dniach żałoby narodowej, o modlitwę w intencji Ś.P. Ojca Świętego Jana Pawła II – Honorowego Obywatela Miasta Łomża.

Będę z Wami w duchowym kontakcie przy doczesnych szczątkach Ojca Świętego w Rzymie. Proszę Was i z serca dziękuję. Pamiętajcie ,,Nie wszystko umarło”.

Jerzy Brzeziński
Prezydent Miasta Łomża

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę