Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomżyńska księga pamiątkowa...

„Składam hołd Namiestnikowi Jezusa Chrystusa, Piotrowi naszych czasów, Janowi Pawłowi II, Wielkiemu Polakowi, w chwili Jego odejścia z tego świata. Modlę się, aby Bóg obdarzył Go szczęśliwą wiecznością.” - tak w łomżyńskiej księdze kondolencyjnej po śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II napisał biskup Tadeusz Zawistowski. W południe w ratuszu wyłożono księgę. Wpisali się do niej, poza biskupem Tadeuszem, Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński i jego zastępcy, przedstawiciele kurii biskupiej, mieszkańcy... Księga będzie wyłożona w holu ratusza do piątku do godziny 10.00 czyli do pogrzebu Jana Pawła II. Wpisać się do niej może każdy.

bp Tadeusz Zawistowski
bp Tadeusz Zawistowski
wpis bpa Tadeusza Zawistowskiego
wpis bpa Tadeusza Zawistowskiego
Jerzy Brzeziński <br/>
Prezydent Łomży
Jerzy Brzeziński
Prezydent Łomży
Przed wpisaniem się do Księgi biskup pomocniczy diecezji łomżyńskiej ks. Tadeusz Zawistowski o Janie Pawle II powiedział:
„Był namiestnikiem Chrystusa, następca św. Piotra, Piotrem naszych czasów i był Polakiem - wywodził się z Naszego rodu. Mówimy to nie w aspekcie jakiejś pychy, zarozumiałości, ale świadomi prawdy, że to Bóg z Naszego rodu Polaków jego wybrał na Stolicę Apostolską, aby spełnił bardzo wielką rolę przepowiadania wielkości Boga, który nadaje sens całemu naszemu istnieniu ludzkiemu i jednocześnie głoszenia wielkości człowieka, jego godności. I te funkcje pełnił przez ponad 26 lat. Bóg przygotował Go do tej funkcji obdarzając Go wielkimi talentami, charyzmatami. Cieszyliśmy się tym, chlubimy się tym i dziękujemy Bogu, że to właśnie z Naszego rodu tego człowieka wybrał, który służył nie tylko Polsce, ale całemu światu.
Dzisiaj oddajemy Mu hołd i dar naszej modlitwy z dobrą wolą i pragnieniem, aby te ideały, które On głosił przepowiadał, żebyśmy my idąc w życie wcielali je w życie, żebyśmy usytuawiali je w naszych sercach, w naszych sumieniach i w naszym życiu.”


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę