Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Modlitwy za papieża

Główne zdjęcie
łańcuch życia do życia

Niech nasza wspólna, gorąca modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu za dar Papieża – Polaka, za Jego pielgrzymki do Ojczyzny, w tym także nawiedzenie w 1991 roku Diecezji Łomżyńskiej – nawołuje pasterz łomżyński bp. Stanisław Stefanek. Mieszkańcy regionu żegnają Ojca Świętego w skupieniu i rozmodleniu. Wczoraj przez cały dzień we wszystkich kościołach w Mszach świętych uczestniczyło tysiące ludzi – o wiele więcej niż za zwyczaj. Wielu przystąpiło do spowiedzi, a zdecydowana większość z obecnych przyjęła Komunię Świętą.

Pamiętamy
Pamiętamy

Łomżanie szczególnie licznie modlili się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Przy tej świątyni w 1991 roku Ojciec Święty Jan Paweł II podczas czwartej pielgrzymki do Ojczyzny spotkał się z mieszkańcami diecezji łomżyńskiej. Na placu przed Sanktuarium, przy ołtarzu papieskim – płoną setki zniczy. Ludzie tłumnie odwiedzają to miejsce, by pomodlić się o pokój duszy Ojca Świętego i powspominać...

W Sanktuarium w przypadające wczoraj święto Miłosierdzia Bożego o 15.00 czyli w Godzinie Miłosierdzia Bożego odprawiono uroczystą Msze świętą. Obecni w kościele wierni utworzyli “łańcuch życia do życia” – wszyscy trzymali się za ręce i odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W homilii ks. kanonik dr Zdzisław Golan, który przewodniczył tej Mszy św. Podkreślił, że zmarły Jan Paweł II, tak jak Jezus Chrystus do końca umiłował Boga.

Zgodnie z prośbą biskupa łomżyńskiego Stanisława Stefanka przez dziewięć dni do 11 kwietnia we wszystkich kościołach diecezji księża będą odmawiali z wiernymi różaniec w intencji zmarłego Ojca Świętego Jana Pawła II. W dniu pogrzebu ogłoszonym przez Stolicę Apostolską we wszystkich wspólnotach parafialnych odprawione zostaną uroczyste Msze św. żałobne, a w godzinie pogrzebu rozdzwonią się wszystkie dzwony kościelne.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę