Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Słowo Biskupa Łomżyńskiego po odwołaniu do wieczności Ojca Świętego Jana Pawła II

Wspólnota Kościoła Łomżyńskiego włącza się w modlitwę całego świata po odwołaniu przed Tron Boga Najwyższego Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 2 kwietnia 2005 roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w wigilię Święta Miłosierdzia Bożego. Tego właśnie wieczoru wierni Orędziu Fatimskiemu zgromadziliśmy się w Katedrze Łomżyńskiej i świątyniach Diecezji na modlitwie apelowej. Przez wstawiennictwo Matki Bożej Pięknej Miłości dziękowaliśmy Bogu za ponad 26-letnie świadectwo wiary Jana Pawła II, Jego umiłowanie Krzyża i duchowe prowadzenie świata przez najtrudniejsze wydarzenia naszej epoki.Serdecznie proszę duszpasterzy naszej Diecezji, aby:

1. na wszystkich Mszach św. w niedzielę Miłosierdzia Bożego dołączyli specjalną modlitwę w intencji zmarłego Papieża;

2. przez dziewięć dni (3-11 kwietnia br.) odmawiali z wiernymi różaniec w intencji zmarłego Ojca Świętego Jana Pawła II;

3. w kościele, w widocznym miejscu, umieścili portret Ojca Świętego;

4. w dniu pogrzebu ogłoszonym przez Stolicę Apostolską odprawili we wspólnocie parafialnej w stosownej godzinie uroczystą Mszę św. żałobną (formularz Mszy św.: Za zmarłego Papieża);

5. na znak żałoby wywiesili papieską flagę przybraną fioletową lub czarną wstęgą;

6. w godzinie pogrzebu uruchomili dzwony kościelne;

7. w najbliższym tygodniu, w katechezach szkolnych, a także w niedzielę 10 kwietnia w homiliach na wszystkich Mszach św. podjęli temat posługi Papieża Jana Pawła II w Kościele Powszechnym.

W modlitwie Eucharystycznej, do czasu wyboru nowego Papieża, w miejsce: „…za naszego Papieża…”, należy używać formuły: „…za wszystkich biskupów świata, za naszego biskupa Stanisława i biskupa Tadeusza…”.

Niech nasza wspólna, gorąca modlitwa będzie wyrazem wdzięczności Bogu za dar Papieża – Polaka, za Jego pielgrzymki do Ojczyzny, w tym także nawiedzenie w 1991 roku Diecezji Łomżyńskiej.

+ Stanisław Stefanek TChr
Biskup Łomżyński

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę