Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Biskup wzywa do modlitwy za papieża

Główne zdjęcie
Ludzie modlą się przed obrazem Matki Bożej Pięknej Miłości w Katedrze Łomżyńskiej.

We wszystkich kościołach diecezji łomżyńskiej wierni i duchowni podczas porannych Mszy świętych modlili się o zdrowie dla papieża. Do serdecznej modlitwy za Jana Pawła II i czuwania przed Najświętszym Sakramentem wiernych wzywa biskup łomżyński Stanisław Stefanek. “Bardzo serdecznie proszę wszystkich diecezjan zwłaszcza o modlitwę prywatną przed Najświętszym Sakramentem bo ta modlitwa jest mu najbardziej potrzebna.(...)” - zaapelował biskup.

Dziś w Katedrze
Dziś w Katedrze
Jan Paweł II przed obrazem Matki Bożej Pięknej Miłości w Katedrze Łomżyńskiej - rok  1991.
Jan Paweł II przed obrazem Matki Bożej Pięknej Miłości w Katedrze Łomżyńskiej - rok 1991.
Stan zdrowia papieża pogarsza się. “Jan Paweł II jest w bardzo ciężkim stanie” - poinformował rano rzecznik Watykanu Joaquin Navarro-Valls. Dodał jednak, że dziś rano Jan Paweł Drugi jest “przytomny i spokojny”. Rzecznik potwierdził też, że wieczorem papież przyjął sakrament chorych, a rano koncelebrował mszę.

W ponad ćwierć wiecznym przewodzeniu kościołowi powszechnemu na ziemi Ojciec Święty Jan Paweł II z apostolską wizytą gościł w Łomży 4 i 5 czerwca 1991 roku. Do Łomży przybył z hasłem „Bogu dziękujcie, ducha nie gaście". Jan Paweł II w Łomży z wiernymi spotkał się dwa razy. Na placu przy budowanym wówczas Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, i w katedrze na spotkaniu z Litwinami. W tym pierwszym spotkaniu uczestniczyło około 200 tysięcy wiernych. Rozpoczynając homilię papież powiedział: „Dzięki składam Trójcy Przenajświętszej za pośrednictwem Matki Chrystusa, czczonej w łomżyńskim kościele katedralnym, za to, że dane mi jest dzisiaj być tutaj, w Łomży. W tej wielkiej społeczności ludu Bożego, w której przeważają rolnicy uprawiający ziemię, słyszymy Chrystusową przypowieść o siewcy i o ziarnie padającym na pole uprawiane przez człowieka. (...) odtwarza się w mojej pamięci łomżyńska stacja Tysiąclecia Chrztu Polski w Łomży w roku 1966. Wciąż mam przed oczyma postać kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski - wciąż jakbym słyszał słowa prymasowskiej homilii, w której nawiązywał do "Chłopów " Reymonta, aby dotknąć wielkiego sekretu chłopskiej duszy: umiłowania ziemi.”
Podczas pobytu w Łomży Ojciec Święty koronował obraz Matki Bożej z łomżyńskiej katedry. Powiedział wówczas: „Zwracam się do Ciebie, Matko Boża z łomżyńskiej katedry, dzisiaj ukoronowana. Bądź matką Pięknej Miłości dla nas wszystkich.(...)

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę