Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

środa 16.03.2005

Kurier Poranny - Jedwabne: Będą wybory Gazeta Współczesna - Echo obietnic Gazeta Współczesna - Grajewo w strefie?

Kurier Poranny - Jedwabne: Będą wybory
Wojewódzki Sąd Administracyjny oddalił wczoraj skargę Rady Miasta Jedwabnego. Radni poskarżyli się na decyzję wojewody, który najpierw odwołał Michała Chajewskiego ze stanowiska burmistrza, a później unieważnił uchwałę, która powoływała go na sekretarza gminy.
Wojewoda miał wręcz obowiązek wydać zarządzenie zastępcze o wygaśnięciu mandatu burmistrza, skoro sama rada tego nie zrobiła - mówił sędzia Stanisław Prutis. - A późniejsze powołanie burmistrza na stanowisko sekretarza gminy trzeba traktować jako próbę obejścia prawa. Burmistrz sam siebie zawnioskował na to stanowisko. To niedopuszczalne, bo już stara rzymska zasada mówi, że "nie można być sędzią we własnej sprawie".
Kłopoty burmistrza zaczęły się w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas łomżyński sąd okręgowy skazał go prawomocnie za jazdę w stanie nietrzeźwym. Burmistrz chce złożyć kasacje od tego orzeczenia, ale w świetle prawa jest on już uznany winnym.
Wszystko jednak wskazuje na to, że burmistrz i jego radni nadal będą robić wszystko, by Michał Chajewski jak najdłużej pobierał pensję burmistrza. Od wyroku WSA też chcą się odwołać.
więcej: Kurier Poranny - Jedwabne: Będą wybory

Gazeta Współczesna - Echo obietnic
70 mln zł zainwestuje w Łomży kielecka spółka Echo Investment, budując centrum handlowo-usługowe przy kościele Miłosierdzia Bożego. Rozwieją się jednak marzenia mieszkańców o kinie czy kręgielni. – Może za kilka lat - mówią przedstawiciele firmy.
– Właśnie w Dzienniku Ustaw Województwa Podlaskiego ukazała się uchwała Rady Miasta dotycząca zmian planu zagospodarowania przestrzennego, więc występujemy z wnioskiem o pozwolenie na budowę – mówi Marek Pytlewski, pełnomocnik zarządu Echo Investment SA do spraw inwestycji. – Wszystko zależy teraz od tego, kiedy dostaniemy odpowiednie decyzje. Optymistycznie patrząc, zaczniemy budowę późnym latem i skończymy przed wakacjami przyszłego roku. Pesymistycznie, ale bardziej realistycznie że zaczniemy wiosną przyszłego roku i skończymy w listopadzie.
– Teraz jest 30 dni na uprawomocnienie się uchwały – precyzuje Andrzej Zajkowski, architekt miejski. – Komisja urbanistyczno-archi- tektoniczna oceni projekt inwestora zgodnie z sugestiami radnych co do lokalizacji, wyglądu, układu komunikacyjnego.
Samorząd przystąpi w przyszłym tygodniu do negocjowania warunków tzw. offsetu.
– Miasto jest twardym negocjatorem – przyznaje Pytlewski. – Będzie zabiegać głównie o przebudowę ulic i dojazdów.
Kartą przetargową samorządu jest m.in. działka z drogą przecinającą teren należący do inwestora, ok. 3 tys. m kw. Miasto może po prostu jej nie sprzedać spółce.
więcej: Gazeta Współczesna - Echo obietnic

Gazeta Współczesna - Grajewo w strefie?
Pomimo że zarząd Pfleiderer Grajewo S.A. oficjalnie nie potwierdza informacji o budowie nowego zakładu w Grajewie, głośno mówi się o ogromnej szansie na powstanie fabryki płyt MDF i HDF właśnie tutaj. Radni miejscy na najbliższej sesji podejmą decyzję, czy włączą działkę pod budowę w granice Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Od tego uzależnione jest powodzenie przedsięwzięcia.
W listopadzie ub. roku rada nadzorcza Pfleiderer Grajewo S.A. podjęła decyzję o budowie zakładu produkcyjnego płyt MDF i HDF. Chciała zainwestować ok. 100 mln euro. Warunkiem budowy fabryki jest jednak podpisanie umowy z Lasami Państwowymi na długoterminowe dostawy drewna do produkcji płyt oraz lokalizacja fabryki w specjalnej strefie ekonomicznej.
W listopadzie informowaliśmy o problemach Pfleiderera z Lasami Państwowymi, które nie zgadzały się na podpisanie kontraktu z Pfleiderer na długi okres. To postawiło budowę nowej fabryki w Grajewie pod znakiem zapytania.
Kolejny warunek realizacji inwestycji to włączenie gruntów Skarbu Państwa w użytkowaniu wieczystym Pfleiderer Grajewo S.A. w granice Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Decyzję w tej sprawie wydaje minister gospodarki, niezbędna jest jednak zgoda rady miasta na rozszerzenie SSE na grunty miasta. Radni zajmą się tą sprawą w najbliższym czasie. W przygotowaniu jest już projekt stosownej uchwały i nieoficjalnie mówi się, że zostanie podjęta.
więcej: Gazeta Współczesna - Grajewo w strefie?


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę