Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Wojewoda wygasi mandat skazanego radnego gminy

Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu zostanie wydane zarządzenie zastępcze wojewody podlaskiego wygaszające mandat radnego gminy Łomża Piotra Chojnowskiego. Radny w ubiegłym roku został skazany przez sąd m.in. na 5-letni zakaz pełnienia funkcji publicznych w związku z podaniem nieprawdy w oświadczeniu lustracyjnym i zatajeniem swojej współpracy ze służbą bezpieczeństwa PRL. Mimo prawomocnego wyroku sądu i wbrew prawu radni gminy Łomża jednak nie chcieli wygasić mu mandatu, nawet gdy wezwał ich do tego wojewoda.

Jak przekazała Joanna Gaweł, rzecznik prasowy wojewody, 20 marca 2014 r. Wojewoda Podlaski wezwał Radę Gminy Łomża do podjęcia uchwały stwierdzającej wygaśnięcie  mandatu Pana Piotra Chojnowskiego radnego Rady Gminy Łomża w terminie 30 dni od daty doręczenia  wezwania. Rada  Gminy nie podjęła stosownej uchwały w tym terminie  i w związku z powyższym  Wojewoda Podlaski  w dniu 25 kwietnia 2014 r. poinformował  Ministra  Administracji i Cyfryzacji o konieczności wydania zarządzenia zastępczego w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu  radnego. 
- Obecnie przygotowywany jest projekt zarządzenia. Zostanie wydane najprawdopodobniej w tym tygodniu – mówi rzeczniczka wojewody.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę