Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Jesteś Polakiem? Wywieś Flagę!

Działacze Łomżyńskiego Klubu Myśli Patriotycznej rozpoczęli przygotowania do Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W poniedziałek wieczorem w kilku miejscach Łomży zawisły pierwsze wywieszane przez młodych ludzi duże biało-czerowne flagi, i rozpoczęła się akcja plakatowania, która ma zachęcić mieszkańców do wywieszenia na majowe święta polskich flag. - Zbliża się 2 maja – dzień ustanowiony 10 lat temu oficjalnym Dniem Flagi Rzeczypospolitej. Ważne jest, by każdy kto czuje się polskim patriotą, w tym dniu zademonstrował to poprzez wywieszenie „Biało – Czerwonej” - mówi Damian Getek z Łomżyńskiego Klubu Myśli Patriotycznej.

Dzień 2 maja nie została przypadkowo wybrany na Dzień Flagi RP. tego dnia 1945 roku żołnierze polscy zdobywający Berlin, stolicę hitlerowskich Niemiec umieścili Flagę Polski na Kolumnie Zwycięstwa oraz na Reichstagu w Berlinie. Także tego dnia przez dziesiątki lat po II wojnie światowej władze podległego komunistycznej Rosji PRL-u pospiesznie zdejmowały polskie biało-czerwone flagi wywieszone obok czerwonych szturmówek na pierwszomajowe święto pracy. Robiono to aby nie dopuścić do uczczenia polskiego święta Konstytucji 3 Maja, które zawsze miało wydźwięk patriotyczny i narodowy. 
- Flaga narodowa jest jednym z elementów podtrzymujących i kształtujących świadomość narodową – mówi Damian Getek. - Jest to symbol, dzięki któremu możemy utożsamiać się z wielkością tego Narodu, oraz wielkimi Polakami, którzy kochali Ojczyznę. Jest to także tradycja całego szeregu pokoleń. Przypomnijmy, że wielu za ten symbol i tradycję oddało to co najcenniejsze – niejednokrotnie własne życie. 
Młodzi działacze Łomżyńskiego Klubu Myśli Patriotycznej, w poniedziałkowy wieczór rozpoczęli wywieszanie w różnych częściach miasta dużych flag narodowych. Jak zapowiada Damian Getek w kolejnych dniach pojawią się następne „flagi niespodzianki”. Apelują też do mieszkańców Łomży o uczczenie tego święta i wywieszenie 2 maja polskiej biało-czerwonej flagi przed własnym domem, czy na balkonie mieszkania. 
- Parafrazując słowa wielkiego Polaka i patrioty Jana Pawła II” „trzeba aby ten symbol przemawiał, by stawał się wyzwaniem dla coraz to nowych pokoleń Polaków…” - mówi Damian Getek.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę