Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Europoseł bliżej

Główne zdjęcie
Brabara Kudrycka

Barbara Kudrycka poseł do Parlamentu Europejskiego w środę przed południem otworzyła w Łomży filię swojego białostockiego Biura Poselskiego. Filia mieści się w budynku przy Alei Legionów 49, a w każdy wtorek od 12. do 17. ma tu dyżurować ekspert ds. Unii Europejskiej. Sama europoseł Kudrycka częstym gościem w Łomży nie będzie, bo okręg wyborczy z którego ją wybrano obejmuje dwa województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie.

Zgodnie z deklaracjami jednym z głównych zadań biura ma być współpracę z samorządami, przedsiębiorcami, organizacjami pozarządowymi, ludźmi oświaty i nauki na rzecz jak najefektywniejszego wykorzystania funduszy europejskich dla rozwoju regionu. Właśnie tym ma zajmować się ekspert ds. Unii Europejskiej Grzegorz Orłowski.
Poza tym łomżyńska filia biura europosła ma służyć też zwykłym mieszkańcom praktyczną pomocą w kontaktach z instytucjami UE

Europoseł zapytana o jej opinię odnośnie przebiegu Via Baltica powiedziała, że miasto „wiele by zyskało, gdyby Via Baltica przebiegała przez Łomżę, ale... jest kilka uwag.” Jej zdaniem trasa powinna przebiegać przez Białymstokiem, bo tam jest 300 tys mieszkańców. Co do przebiegu - w takim wypadku - trasy przez Biebrzański Park Narodowy Kudrycka stwierdziła, że są możliwości zabezpieczenia środowiska przed niekorzystnym wpływem tej drogi na nie, tak aby spełnić wymogi Unii Europejskiej w tej dziedzinie.

Dokładny adres biura poseł Brabary Kudryckiej
Łomża, Al. Legionów 49
tel/fax (86) 215 05 79
e-mail: biurolomza@kudrycka.pl
dyżury eksperta ds. Unii Europejskiej w każdy wtorek w godz.12.00 - 17.00
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę