Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

sobota 29.01.2005

Kurier Poranny - Nocą bez pomocy Gazeta Wyborcza - Podlasie trendy Gazeta Wyborcza - Piłkarki ręczne z Białegostoku

Kurier Poranny - Nocą bez pomocy
Albo do końca roku, albo w ogóle nie będziemy leczyć - grozi szef pogotowia. Zbuntował się. Dlaczego? Bo NFZ proponuje mu opiekę nad pacjentami w nocy i święta tylko do końca lutego.
W nocy z poniedziałku na wtorek zamykamy nasze ambulatoria i przestajemy wysyłać karetki - oświadcza Ryszard Wiśniewski, szef Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku.Dodaje, że podobnie zrobią jego koledzy z Łomży i Suwałk.
Opieka bez zmian
Chodzi o opiekę w czasie, kiedy gabinety lekarzy pierwszego kontaktu są zamknięte: w dni powszednie po godzinie 18 oraz w soboty, niedziele i święta. Pod koniec grudnia na podlaski NFZ powierzył te obowiązki w byłym województwie białostockim pogotowiu ratunkowemu. Wyjątek stanowił powiat hajnowski - tu pacjentami miał się opiekować szpital. Wczoraj w podlaskim NFZ zapadły kolejne decyzje.
- Postanowiliśmy, że w powiecie hajnowskim zostanie tak jak jest. Szpital w Mońkach będzie się opiekował pacjentami, którzy należą do przychodni przy monieckim zoz-ie. Podobnie będzie w Dąbrowie Białostockiej. W Sejnach pacjentami będzie się opiekować szpital i niepubliczna przychodnia. Reszta pacjentów jest w rękach pogotowia - mówi Adam Kurluta, szef podlaskiego NFZ. Wczoraj wysłał w tej sprawie faksy. Proponuje podpisanie umowy tylko na miesiąc do końca lutego.
więcej: Kurier Poranny - Nocą bez pomocy

Gazeta Wyborcza - Podlasie trendy
Nasze województwo wśród europejskich regionów najatrakcyjniejszych dla inwestorów?! Tak. Daleko za nami Wiedeń, Sztokholm czy Berlin
Tak wynika z rankingu 223 najbardziej obiecujących inwestycyjnie, rozwijających się regionów Europy, który przygotowało Centrum Badań Biznesowych i Ekonomicznych z Londynu.
Podlasie zajęło w nim imponującą 36 pozycję. Wszystkie szesnaście polskich województw zmieściło się w pierwszej pięćdziesiątce. Za nami znalazły się m.in.: Lizbona, Sztokholm (49. miejsce), Luksemburg, Andaluzja, Wiedeń (115. pozycja) czy Berlin (211. miejsce). W tyle zostawiliśmy też pięć polskich regionów: warmińsko-mazurskie, opolskie, świętokrzyskie, podkarpackie i lubelskie. To również całkiem niezły wynik, bo z reguły w polskich rankingach pod tym względem znajdowaliśmy się w ogonie.
- Trzeba pamiętać, że w tym rankingu chodzi o potencjał rozwojowy regionów, a nie o ich obecny poziom - komentuje wyniki badań Bogusław Plawgo z wydziału ekonomicznego Uniwersytetu w Białymstoku. - Na liście znalazło się wiele regionów z państw nowo przyjętych do Unii, które odstają pod względem rozwoju od państw europejskich, więc ich tempo wzrostu będzie wyższe. Jesteśmy atrakcyjni, warto inwestować tu pieniądze, bo mamy jeszcze wiele do nadrobienia.
więcej: Gazeta Wyborcza - Podlasie trendy

Gazeta Wyborcza - Piłkarki ręczne z Białegostoku oraz Łomży podejmą drugoligowych rywali
Piłkarki MOKS-u Słoneczny Stok podejmą dziś w Białymstoku (godz. 16) ostatnią w tabeli Victorię Toruń, a Dwójka zagra w Łomży (godz. 17) z przedostatnim UKPR-em Giżycko (...)
O utrzymanie drugiej pozycji w tabeli walczą szczypiornistki Dwójki Łomża.
- Znowu nie jesteśmy przygotowani do meczu - martwi się Stanisław Niedbała, trener łomżanek. - Moje podopieczne żyją studniówkami, maturą, a nie treningami. Trudno je zmobilizować. Ale niezależnie od tego postaramy się podjąć walkę z UKPR-em, bo mamy rachunek do wyrównania. W pierwszym meczu w Giżycku przegraliśmy pechowo jedną bramką.
W ekipie Dwójki z przeziębieniem borykają się dwie czołowe piłkarki: Kamila Wróbel oraz Karolina Armista.
więcej: Gazeta Wyborcza - Piłkarki ręczne z Białegostoku

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę