Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Rocznica biskupa Stepnowskiego

Główne zdjęcie
Ks. bp Janusz Stepnowski biskup łomżyński

Rok temu, 18 grudnia 2011 roku, kard. Marc Ouellet, prefekt Kongregacji ds. Biskupów, wyświęcił na biskupa ks. Janusza Stepnowskiego. Nieco ponad miesiąc wcześniej – 11 listopada – papież Benedykt XVI mianował go Biskupem Łomżyńskim, zwalniając z tej funkcji ks bp Stanisława Stefanka TChr. Biskup Janusz Stepnowski jest siódmym w historii ordynariuszem łomżyńskim.

Kardynał Marc Ouellet udziela święceń biskupich ks. Januszowi Stepnowskiemu
Kardynał Marc Ouellet udziela święceń biskupich ks. Januszowi Stepnowskiemu

Biskup Stepnowski jest kapłanem diecezji łomżyńskiej. Urodził się 11 lipca 1958 r. w Ostrołęce. Święcenia kapłańskie przyjął w łomżyńskiej Katedrze 1 czerwca 1985 r. z rąk ówczesnego biskupa łomżyńskiego Juliusza Paetza. Został skierowany na studia specjalistyczne na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Nawarry w Pampelunie w Hiszpanii. Od 1 listopada 1989 r. pracował w Kongregacji ds. Biskupów w Watykanie. 11 listopada 2011 roku papież Benedykt XVI mianował go biskupem łomżyńskim. Uroczysty ingres do katedry łomżyńskiej odbył się 18 grudnia 2011 r. Wówczas przyjął on także święcenia biskupie oraz zawołanie biskupie: Gratia et pax (Łaska i pokój).

zobacz fotogalerię ze święceń biskupich

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę