Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Prezydent chciał za dużo...

Stawki podatku od nieruchomości w Łomży w przyszłym roku będą wyższe o 4% zdecydowali radni miasta. Po toczonym na komisjach boju prezydent Mieczysław Czerniawski już na sesji zdecydował się wnieść jako swoją, zgłaszaną wcześniej przez radnego Macieja Głaza, poprawkę aby wszystkie stawki podatków od nieruchomości płaconych przez łomżan wzrosły tylko o wskaźnik inflacji. Składając autopoprawkę, prezydent mówił, że oznacza ona o pół miliona złotych mniejsze wpływy niż planowano. Pierwotnie prezydent chciał aby w przyszłym roku podatek od powierzchni mieszkań i podatek od gruntów związanych z działalnością gospodarczą wzrósł o ok. 7%, a podatek od gruntów pozostałych o ponad 10%.

Ostatecznie podatek od budynków lub ich części zajętych na potrzeby mieszkalne wzrośnie z 0,66 zł do 0,69 zł od 1 m² powierzchni, podatek od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej bez względu na sposób sklasyfikowania w ewidencji gruntów i budynków z 0,77 zł do 0,80 zł od 1 m², a podatek  o gruntów pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego z 0,27 zł do 0,28 zł od 1 m². 

Najwięcej tradycyjnie wyniesie podatek od powierzchni budynków związanych z działalnością gospodarczą - 21,67 zł od 1 m² powierzchni użytkowej (w tym roku to 20,84 zł). Podatek od budynków związanych z obrotem kwalifikowanym materiałem siewnym w przyszłym roku będzie wynosił 10,08 zł od 1 m² (dziś jest 9,69zł). Podatek od budynków pozostałych wzrasta z 6,67 zł do 6,94 zł od 1 m², a od budynków związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych z 4,27 zł na 4,44 zł/m². 
Na niezmienionym poziomie - 2% wartości - pozostanie podatek od budowli.

zobacz: Bój o podatki

 

210407125521.jpg
cz
wt, 30 października 2012 18:06
Data ostatniej edycji: śr, 31 października 2012 10:02:53

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę